У Житомирі відкрили меморіальну дошку загиблому Президенту Польщі

У Житомирі відкрили меморіальну дошку загиблому Президенту Польщі

На відкриття прийшли більше сотні людей.

У Житомирі 20 травня відкрили меморіальну дошку загиблому в авіакатастрофі Президенту Польщі Леху Качинському, яку встановили на фасаді приміщення, де знаходиться місцева прокуратура.

На відкриття зібралися більше сотні житомирян та гостей міста. Також до заходу долучилися іноземні делегації.

Президент Польщі Лех Качинський загинув 10 квітня 2010 року під час катастрофи літака урядового авіазагону Польщі Ту-154, який прямував з Варшави до Смоленська. У авіакатастрофі ніхто не вижив. Всього на борту лайнера знаходилися 96 людей, зокрема, офіційна польська делегація на чолі з президентом країни Лехом Качинським, який прямував до Катині для участі в меморіальних заходах. Крім керівника Польщі, в літаку летіли дружина Качинського, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качоровський, президент Інституту національної пам’яті Польщі Януш Куртика, єпископ дивізії Війська Польського генерал Тадеуш Плоски, православний єпископ польської армії і бригадний генерал Мирон Чодаковскі і голова Національного банку Польщі Славомір Скшипек.

За інформацією прес-служби міської ради, у заході взяли участь: віце-спікер Сейму Республіки Польща пан Ришард Терлецький, Міністр Канцелярії Президента Республіки Польща пан Адам Квятковський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща пан Ян Пєкло, Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, член Національної ради з питань розвитку при Президенті Республіки Польща пан Рафал Дзєнцьоловський, політолог, радник Міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вель Граєвський, делегації з міст-побратимів, керівники полонійних організацій Житомирщини.

Leave a Comment