У Житомирі вирощують китайські дерева, з яких добувають біоетанол

У Житомирі проводять експеримент з вирощування дерева павловнії. Це дерево унікальне тим, що має  найбільший у світі потенціал росту і найкраще підходить для виробництва біоетанолу. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.

“Близько 200 саджанців павловнії перебуває на дорощенні у Житомирському базовому розсаднику. Це дерево унікальне тим, що має  найбільший у світі потенціал росту і найкраще підходить для виробництва біоетанолу. Павловнія росте 8-9 років, за цей час її висота сягне 20 метрів, а діаметр стовбура – до метра. Батьківщина цього дерева Китай, однак житомирські лісівники «ризикнули» і спробували виростити павловнію на нашій території. Сіянці сьогодні перебувають у процесі дорощування. Знадобиться ще 2 роки, щоб мати змогу висадити дерево у відкритий ґрунт. Унікальність дорощування полягає у тому, що цим фактично займаються учні Левківського шкільного лісництва. Діти самостійно висіяли павловнію і отримали перші ростки”, – йдеться у повідомленні.

Довідково: Найбільша цінність дерева в його енергетичності. Павловнію ще називають «дерево-нафтова свердловина». Вчені вважають, що це найбільш перспективне дерево сьогодення, з якого добуватимуть біоетанол. Останній активно додають до пального у багатьох країнах Європи, адже завдяки саме цій добавці суттєво зменшуються викиди в атмосферу.

Нагадаємо, лісівники області порахували, що цьогоріч виростили 39 мільйонів сіянців.  На території Житомирського  національного агроекологічного університету 29 вересня з’явилася Алея єдності лісівників України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *