Суд скасував спецдозвіл, який видали для розробки родовища бурштину в Овруцькому районі

Суд скасував спецдозвіл, який видали для розробки родовища бурштину в Овруцькому районі

Мова йде про 10 гектарів.

На Житомирщині прокуратура спільно з обласною радою довела у суді незаконність надання Держгеонадрами дозволу на вивчення та розробку ділянок надр бурштину площею понад 10 тис. га. Про це повідомила прес-служба прокуратури.

«Житомирський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував спеціальний дозвіл на користування надрами, виданий Державною службою геології та надр України товариству з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовища бурштину площею понад 10 тис. га. Йдеться про те, що у 2016 році Держгеонадрами протиправно видано ТОВ «Амберг Холдинг» спеціальний дозвіл для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки родовища бурштину – Козюлівської ділянки, що в Овруцькому районі. Зокрема, з порушенням вимог Цивільного кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами. Крім того, центральним органом виконавчої влади не враховано відмову Житомирської обласної ради щодо не погодження товариству видачі даного дозволу. Встановлено й інші порушення вимог чинного законодавства, вчинені з метою уникнення процедури аукціону», – йдеться у повідомленні.

До слова, усього прокуратура області, в інтересах держави та Житомирської обласної ради, цьогоріч заявила 6 аналогічних позовів про скасування незаконних дозволів на здійснення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки ділянок надр бурштину площею понад 18 тис га, що розташовані в Овруцькому та Олевському районах.

Нагадаємо,що Житомирська обласна рада звернулася до Держгеонадр України з проханням скасувати дозволи на видобуток бурштину «Райт Солюшн» та ще двом компаніям. Житомирський окружний адміністративний суд скасував спецдозвіл ТОВ «Райт Солюшн» ще 20 квітня. Але товариство звернулося із апеляцією.

 

Leave a Comment