У Житомирі є випадки, коли нещеплених від кору дітей – не пускають у школу, – заступник міського голови

У Житомирі є випадки, коли нещеплених від кору дітей – не пускають у школу, – заступник міського голови

Поки ніхто не має права це робити.

У Житомирі зафіксували випадки, коли дітей, які не мають щеплень від кору, не допускають до навчання у школах. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міського голови Матвій Хренов. Але поки не оголосили епідеміологічний стан, ніхто не може цього робити.

«Мені стали відомі випадки у Житомирі, коли дітей не щеплених від кору не пускають у школу. Допоки не оголошено епідеміологічний стан, ніхто не в праві відмовляти дитині у відвідуванні школи. Прошу повідомляти про такі випадки негайно. Зазначаю, що епідемії кору в Житомирі, наразі, немає», – написав він.

За його словами, вакцинація – це єдиний вихід, щоб попередити епідемію. Але кожен з батьків несе персональну відповідальність за здоров’я своєї дитини і має право самостійно вирішувати такі питання.

«Проте, моя особиста думка – щеплення – це єдиний вірний шлях до попередження захворювання і не робити вакцинацію дітям від таких хвороб як мінімум невідповідально», – додав він.

До слова, відповідно до ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», а також «Про захист населення від інфекційних хвороб», передбачено, що вакцинація проти кору є обов’язковою. Ця обов’язковість обумовлює допуск до навчальних закладів дітей за наявності щеплень. А з 2015 року діє наказ МОЗу, яким передбачено, у випадку, коли у закладі освіти зареєстровано один випадок кору, керівник закладу має право впродовж 21 дня не допускати до закладу дітей, які або не мають відомості про щеплення, або не мають необхідного обсягу щеплень. Ця норма в Україні є чинною.

Нагадаємо, зважаючи на складну ситуацію, жителів області просять вакцинувати дітей проти кору. Станом на 12 січня поточного року із 22 тис. 887 дітей, які підлягали щепленням від кору, епідемічного паротиту, краснухи, вакцинували 17 тис. 629, що в середньому складає 77,0%. А серед дітей 2016 року народження відсоток тих, хто отримав вакцинацію – складає 96,5.

 

Leave a Comment