У Житомирській області може з’явитися ще чотири об’єднані територіальні громади

У Житомирській області може з’явитися ще чотири об’єднані територіальні громади

Остаточне рішення буде прийняте після сесії облдержадміністрації.

На засіданні регіональної робочої групи з розроблення перспективного плану формування територіальних громад Житомирської області 15 травня погодили створення ще чотирьох  нових громад.

Після дискусій та обговорень члени робочої групи погодили винести на сесію обласної ради рішення про створення Радомишльської, Черняхівської, Словечанської (Овруцький район) та Пулинської ОТГ.

Крім того, депутати відмовили чотирьом громадам Пулинського району (Соколівській, Мартинівській, Стрибіжській та Курненський) приєднатися до ОТГ. Причиною відмови стала їх малонаселеність, невеликі території та фінансова неспроможність.

Але остаточне рішення про створення нових ОТГ буде прийматися після найближчої сесії облдержадміністрації.

За словами голови облдержадміністрації Ігоря Гундича, реформа децентралізації на території Житомирської області проходить на найвищому рівні. У 2016 році в області було найбільше створено територіальних громад в Україні. А у цьому році вони планують 80% області об’єднати в громади.

Нагадаємо, що у Новоград-Волинській міській раді всерйоз замислилися над створенням об’єднаної територіальної громади з центром у Новограді-Волинському. За рік у Потіївській ОТГ відремонтували дитсадок, школу, дороги та зробили вуличне освітлення.

Автор: Юлія РАДЬКО.

Leave a Comment