За рік у Потіївській ОТГ відремонтували дитсадок, школу, дороги та зробили вуличне освітлення

У селі Потіївці Радомишльського району 45 дітей відвідують оновлений дитячий садок. Майже рік тому село увійшло до об’єднаної територіальної громади та стало її центром. А кошти на ремонт дитсадка отримали з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).

«У нас після ремонту нові стелі, підлога, санвузли, відремонтована кухня, оновлений та утеплений фасад. У планах зробити котельню на твердому паливі, придбати меблі, покриття для підлоги. Нині у дитсадку є три вікові групи дітей», – розповіла завідуюча дитсадком Людмила Корольчук.

За словами Потіївського сільського голови Володимира Майструка, з ДФРР виділено 5 млн 650 тис. грн, зокрема, на ремонт Потіївського дитсадка, середньої школи, капітальний ремонт доріг у селах Гуто-Потіївці та Будилівці та на вуличне освітлення.

«Об’єднання ми робили для того, щоб наблизити владу до людей. Щоб ті, хто проживають у нашій громаді, мали доступ не за 60 км до закладів, які їх мають забезпечити, а максимально були наближені. Кошти, які надходять до бюджету об’єднаної територіальної громади, ми самі розподіляємо і направляємо туди, де вони найнеобхідніші. У минулому році ми своєчасно отримували заробітну плату, своєчасно діти оздоровлювались, наш будинок дитячої творчості виїжджав і в Трускавець, і в Київ, і в Житомир», – сказав сільський голова.

У планах – зробити центр надання адміністративних послуг, для якого вже є приміщення. За час існування територіальної громади вирішили ще одну проблему – підвіз дітей до школи, придбавши шкільний автобус.

«У селі Заньках – шестеро дітей, батьки не захотіли відпускати їх у Потіївку, бо не було автобуса. Витрати на виховання шістьох дітей становить понад 400 тис. грн, і діти недоотримують ту освіту, яку потрібно. Плануємо з депутатами, що ми закриємо цю школу, по можливості зробимо там ремонт і відкриємо другу групу дитсадка. Робочі місця збережуться», – поділився планами Володимир Майструк.

Довідково. Наразі в Україні діють 366 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшло1740 сільських, селищних, міських рад, що становить 17 % від загальної кількості місцевих рад базового рівня. 30 квітня нинішнього року відбудуться перші місцеві вибори ще у 47 об’єднаних територіальних громадах.

Нагадаємо, у Потіївській ОТГ придбали власну пожежну машину. Вишевицька ОТГ була визнана неперспективною, однак це не завадило громаді об’єднатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *