У Житомирській міськраді замислилися над збільшенням “земельного” податку

Житомирська міська рада найближчим часом планує провести нову нормативно-грошову оцінку землі. Про це під час засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету розповіла в. о. директора департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.

За її словами, наповнювати бюджет можна за рахунок земельного податку або орендної плати. Станом на 21 листопада у бюджеті Житомира не вистачає 171 млн 897 тис. грн.  Нормативна грошова оцінка, за якою встановлюють плату за землю, проведена ще у 2012 році. Нову ж оцінку проводитимуть протягом найближчих двох років.

«При проведенні нової нормативно-грошової оцінки надходження до бюджету зростають на 20-30%. Якби її було проведено у 2016 році, то ми би зібрали на 23 млн грн більше», – переконані у департаменті.

Роботу по новій нормативно-грошовій оцінці землі у міській раді вже почали. Очікують, що нова ціна принесе додаткові кошти. Однак депутат Житомирської міської ради Любов Цимбалюк впевнена, що проблеми це не вирішить.

«Я не вірю в те, що збільшення вартості землі дасть великі надходження до бюджету. Лояльне ставлення виводить підприємців з тіні. У нас земельна ставка досить висока. І якщо вона збільшиться, то навіть ті, хто платить, перестануть. Не тому, що вони не хочуть. А тому що просто не зможуть», – сказала депутат.

За її словами, потрібно зменшувати земельний податок і тоді навіть ті, хто не платить, почнуть розраховуватися. Для прикладу Цимбалюк навела сусіднє Рівне. Якщо житомиряни платять за 1 кв м площі 249 грн, то у Рівному — 170. Але якщо Житомир від плати за землю отримав 100 млн грн, то Рівне — 250 млн.

Нагадаємо, що директор департаменту бюджету та фінансів Сергій Гаращук заявив, що бюджету Житомира не вистачило, тому що бажання не співпали з можливостями. Станом на кінець вересня, на реалізацію міських програм не вистачало 240 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *