У Житомирській області налічуватиметься всього 4 райони, — Кабмін

У Житомирській області налічуватиметься всього 4 райони, — Кабмін

Але ще думатимуть.

Міністерство розвитку громад і територій України направило на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проєкт формату майбутніх районів по кожній області і АР Крим. Про це з посиланням на міністерство повідомила пресслужба обласної ради.

За проєктом поділу районів у Житомирській області їх поменшає майже вчетверо. Замість 23 на мапі Житомирщини буде всього 4 райони. Їх мають створити навколо Коростеня, Бердичева, Житомира та Новограда-Волинського.

Найбільшим буде Житомирський район. Його населення складатиме більше 617 тис. осіб. До його складу планують включити нинішні 11 районів. Найменшим за густиною населення має бути Бердичівський район із 169,3 тис. жителів. До нього увійдуть 3 райони області.

Таку ж кількість районів включать до новоствореного Новоград-Волинського району. Щоправда, кількість жителів там очікується на 2,4 більша, аніж у Бердичівському.

Решта 6 районів області мають відійти до Коростенського району. Там проживатиме майже чверть мільйона жителів.

У міністерстві означають, що такий поділ попередньо сформували на основі консультацій із місцевою владою та експертами. Однак прогнозують, що до остаточного прийняття рішення у схему можуть внести зміни.

Нагадаємо, що про намір залишити в Житомирській області у Кабміні заговорили ще в грудні 2019-го року. Депутати облради попросили Верховну Раду не звужувати їхні повноваження.

Leave a Comment