У Житомирській виправній колонії №4 знову виявили порушення

У Житомирській виправній колонії №4 знову виявили порушення

Більшість через недостатній рівень фінансування з державного бюджету.

За результатами проведених цьогоріч перевірок у Житомирській виправній колонії №4 виявлено низку порушень кримінально-виконавчого та іншого законодавства. Про це повідомив керівник Житомирської місцевої прокуратури Іван Островський на нещодавній спільній нараді керівників правоохоронних органів та органів влади міста, – інформує прес-служба прокуратури області.

З метою їх усунення керівництву виправної колонії внесено 9 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких 26 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, скасовано сім актів індивідуальної дії.

За словами керівника місцевої прокуратури, окремі порушення є системними.

«Це, зокрема, значна зношеність, несправність або повна непридатність частини санітарно-технічного обладнання (водопровідні крани, рукомийники, унітази тощо). Продовжують мати місце порушення прав в’язнів на належну  медичну допомогу», – сказав Іван Островський.

Він також додав, що санітарно-технічний стан значної частини житлових та виробничих приміщень, а також приміщень камерного типу, не відповідають вимогам діючих нормативів, деякі з них через це не функціонують. Аварійний стан значної кількості будівель виробничої зони установи створює небезпеку для оточуючих.

«При цьому, порушення, які раніше виявлялися місцевою прокуратурою усуваються, проте, при послідуючих перевірках фіксуються в інших відділеннях та приміщеннях», – додав Іван Островський, зауваживши, що відповідні факти були засвідчені й при нещодавній перевірці установи співробітниками Генеральної прокуратури України.  

Варто зауважити, що наявність більшості вказаних порушень обумовлена вкрай недостатнім рівнем фінансування виправної колонії з державного бюджету.

До слова, у виправній колонії утримується більше 700 засуджених, у тому числі декілька сотень місцевих жителів.

Нагадаємо, службовці виправної колонії нарахували «мертвим душам» зарплату, яку самі ж одержали. У Коростені поліцейські викрили  групу наркодилерів, які постачали до колоній метадон.

Leave a Comment