Військова прокуратура розслідує фінансові махінації на Житомирському бронетанковому заводі

Військова прокуратура розслідує факт розтрати коштів на Житомирському бронетанковому заводі. Про це повідомила прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України. Зокрема, мова йде про кошти, які були отримані на виконання контракту з державного оборонного замовлення по ремонту бойових машин піхоти.

Слідчі перевіряють інформацію про поставки заводу одним з ТОВ під виглядом «нових» гусеничних комплектів до бойових машин піхоти, які раніше перебували у використанні, та ринкова вартість яких відповідно нижча, ніж передбачено договором.

«22 червня прокурорами, слідчими за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України із залученням співробітників департаменту внутрішньої безпеки Державного концерну «Укроборонпром» та спеціаліста Київського науково-дослідного інституту судових експертиз проведено обшук складських та офісних приміщень вказаного державного підприємства. В ході обшуків виявлено гусеничні комплекти, поставлені ТОВ «Науково-виробнича компанія «Нова» та документи щодо їх поставки. Нагальність даного питання зумовлено необхідністю перевірки отриманої в ході досудового розслідування інформації щодо поставлених державному підприємству ТОВ «НВК НОВА» під виглядом «нових» гусеничних комплектів до бойових машин піхоти, які за даними слідства раніше перебували у використанні, та ринкова вартість яких відповідно нижча, ніж передбачено договором», – розповіли у військовій прокуратурі.

Крім цього, одночасно відбулися п’ять обшуків у Житомирі та Харкові, зокрема, за місцем знаходження виробничих потужностей ТОВ «НВК НОВА», а також за місцем проживання його керівників. За результатами обшуків до суду подали клопотання про призначення відповідної комплексної експертизи.

«Товарознавчої експертизи та експертизи металів і сплавів для встановлення категорійності гусеничних комплектів, їх відповідність встановленим параметрам, якості сталі та ринковій вартості», – пояснили у прес-службі.

Кримінальне провадження відкрито за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває. До слова, Житомирський бронетанковий завод спеціалізується на капітальному ремонті та модернізації бронетанкового озброєння та техніки.

Нагадаємо, що начальника управління якістю Бронетанкового заводу оштрафували за порушення вимог щодо фінансового контролю. Житомирський бронетанковий цьогоріч отримає у 2,5 рази більше замовлень, ніж торік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *