У ЗОШ №8 відкрили справжню обсерваторію (ФОТО)

У ЗОШ №8 відкрили справжню обсерваторію (ФОТО)

Аналогів такої обсерваторії немає в Україні.

У приміщенні загально-освітньої школи № 8, що у Житомирі, 14 лютого відкрили астрономічну обсерваторію. Вона має стати центром для навчальних занять школярів, педагогів та науковців міста. Варто зауважити, що у 2016 році міська рада з бюджету розвитку виділила 250 тис. грн на придбання технічного оснащення для обсерваторії. Загалом під час реконструкції об’єкта було освоєно 1 млн 350 тис. грн.

«Це не обсерваторія учнів однієї школи. Це обсерваторія учнів міста Житомира і всіх жителів обласного центру. Обсерваторія оснащена необхідною технікою: телескопи, планетарій, навчально-комп’ютерний комплекс, проектор, мультимедійна дошка. І учні, і батьки, і вчителі всі вдячні міській владі за подарунок», – сказала директор школи Наталія Лавриненко.

Вже розпочалися заняття факультативу та астрономічного гуртка для учнів школи. А з березня стартуватиме проведення міжшкільного факультативу, відкритих уроків та занять, виконання практичних робіт в рамках пошуково-дослідницької роботи Малої академії наук.

«Тепер у рази поліпшилася робота. Учні краще засвоюють матеріал завдяки програмам, які встановили. Окрім підручників, ми все наглядно можемо подивитись», – розповів вчитель фізики та інформатики Олег Багінський.

Варто зауважити, що обсерваторію облаштували у башті, яка знаходиться на даху школи. Довгий час башта використовувалася для пожежного спостереження. А з 1956 року тут розташовувався гравіметричний пункт, де відбувалися вимірювання сили земного тяжіння для створення координатної сітки міста.

Автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК.

Нагадаємо, у Житомирі учні ЗОШ № 5 мають можливість навчатися стрільбі з лука.

Leave a Comment