Учні Житомирського ліцею № 25 виграли обласний конкурс філософів

Ліцеїсти-старшокласники вразили журі ґрунтовною підготовкою промов і недитячими темами – альтруїзму, волонтерства, впливу моральних цінностей на життя, релігійного питання.
filos-0270«У своїх доповідях учні пов’язали філософську думку ХІХ ст. із думкою ХХІ ст., зробили висновки. До того ж, були представлені відеоролики, презентаційні матеріали, які конкурсанти знімали самостійно. Залучали до соцопитування дорослих і дітей на різні філософські теми, наприклад, що таке поняття гріха? Надзвичайно потрібно розвивати у молоді філософську думку, адже чим більше вони будуть мислити, обмірковано ставитися до життя, тим воно буде кращим, а те що є усвідомленим, сприяє гарному ставленню до особистості і до держави», – розповіла керівник команди, вчитель історії та правознавства Житомирського ліцею № 25 Світлана Гонгало.

Філософом можна народитися, а можна й розвинути у собі такі здібності. У цьому переконані самі учасники конкурсу.

«Філософія – це наш кругозір. На нього, без сумніву, впливають батьки. Дізнаючись їхню думку, ми формуємо свою. А ще – література. Зараз я читаю твори з національної тематики. Серед них – доробок Василя Шкляра. Також вважаю, що письменник Рей Бредбері зачіпає глибоку тему людини в суспільстві, яке деградує. Треба розвиватися і йти вперед. Не бути як інші, не працювати за зразком. Безперечно, філософський погляд формує й спілкування – мене особисто збагатили розмови із викладачами-філософами Житомирського державного університету ім. І. Франка», – розповів про свій досвід учень 10-го классу Назарій Стах.

filos-0279
Дівчата й філософія – ефектне поєднання. Одне іншому не заважає. Питання гендерної нерівності на конкурсі також були розглянуті. У команді із Житомира – троє юних шанувальниць філософії.
«Я займаюся не лише філософією, а й математикою, фізикою, програмуванням, тому що ці речі мене цікавлять. Моя тема «Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування». Втрачаючи живе спілкування, втрачаєш розвиток особистості, обмін досвідом, розвиток індивідуальності», – вважає учениця 9 класу Софія Ситнік.

filos-0305

filos-0321  filos-0301  filos-0277 filos-0238 filos-0257  filos-0320

автор фото: Сергій ОМЕЛЬЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *