У порівнянні з президентськими перегонами під час виборчої кампанії до ВРУ порушень більше, – правоохоронці

У порівнянні з президентськими перегонами під час виборчої кампанії до ВРУ порушень більше, – правоохоронці

Житомирщина.

У ході виборчої кампанії на Житомирщині правоохоронці фіксують збільшення кількості порушень у порівнянні з президентськими перегонами. На таку ситуацію впливає наявність більшої кількості суб’єктів виборчого процесу та використання ними усіх можливих технологій, у тому числі незаконних чи «брудних» методів. Про це повідомили у відділі комунації ГУНП області з посиланням на керівника відомства В’ячеслава Печененка.

“Фактично, щодня підрозділи поліції реєструють від 7 до 10 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. Загалом же за період кампанії маємо 111 таких заяв. У 9 випадках розпочаті кримінальні провадження, зокрема за повідомленнями про підкупи виборців, перешкоджання здійсненню виборчого права, хуліганство і крадіжку. За результатами перевірки у 24 випадках виявлені ознаки адміністративних правопорушень і складені відповідні протоколи”, – розповів Печененко.

За інформацією регіонального представника ОПОРИ Тараса Чмута, у переважній більшості вони пов’язані з неналежним розміщенням агітаційних матеріалів, передвиборчою «благодійністю», збільшенням агітаційної діяльності в мережі Інтернет (яка не регулюється на законодавчому рівні), використання «чорного PR».
Нагадаємо, в одному з виборчих округів Житомирщини загубили 59 печаток дільничних комісій. У Житомирі Гройсман «розмістив» заборонену агітацію.

Leave a Comment