В одному з виборчих округів Житомирщини загубили 59 печаток дільничних комісій

У виборчому окрузі №66 , що у Малині, з попередніх виборів народних депутатів України не вистачає 59 печаток дільничних виборчих комісій. Всього в окрузі 296 дільниць, окружна комісія отримала 237 печаток. Про це повідомила прес-служба ОПОРИ в Житомирській області.

У комісії кажуть, що печатки загубились чи були втрачені під час передачі на зберігання по завершенню Парламентських виборів у 2014 році.

«По акту передачі ми отримали 237 печаток, а всіх дільниць – 296. Міська рада отримала в такій кількості, як нам і дали – 237. Це в такій кількості з попередніх виборів 5 років назад було здано на зберігання. У нас було засідання, ми зробили ревізію всіх печаток, перевірили, яких не вистачає і замовили виготовлення дублікатів», – розповіла у коментарі ОПОРІ голова ОВК №66 Антоніна Станкевич.

За інформацією на сайті Центральної виборчої комісії у 2014 році головою ОВК №66 була Людмила Струкова від партії Наталії Королевської «Україна – вперед!». Нині ж Людмила Струкова є довіреною особою кандидата в народні депутати від ВО №66 Віталія Журавського. У коментарі ОПОРІ 4 липня Людмила Струкова розповіла, що всі документи і печатки передавалися до архіву.

«Вибори вже давно закінчилися. Це був 2014 рік, пройшло вже 5 років, як я можу це все пам’ятати. Всі документи і всі печатки здавалися до архіву, вся інформація передавалася до ЦВК. Вся документація, все як потрібно в межах закону було виконано. Тому, що там надалі на сьогодні мені на жаль не відомо. Працювали всією комісією, все було чесно, вибори пройшли без нарікань, ніхто нікуди не звертався, ніхто не скаржився», – зазначила Людмила Струкова.

Керуюча справами виконкому Малинської міської ради Світлана Сивко у коментарі ОПОРІ 4 липня розповіла, що втрачені печатки вважатимуться недійсними і будуть виготовлені нові, які відрізнятимуться від попередніх.

«Це ми по факту їх розшукували, шукали по всіх коробках там де працювала минула виборча комісія. Кому вони їх здавали на збереження не знаю, вони все покидали і пішли. Ми проінвентеризували всі ті залишки в тих коробках, і виявили що 59 печаток не має в наявності. Вони, можливо, їх не зібрали. Почали дзвонити по районах, де що лишилося чи в сільських радах, як вони збирали і здавали. По факту 59 немає. Встановлений акт. Вони вважаються такими, що не дійсні. Нова форма печатки з буквою «д» – дублікат подана на виготовлення. Дільницям треба працювати, печатка треба, щоб була, вона відрізняється від тої форми, що була раніше буквою «д», – розповіла Світлана Сивко.

Станом на 4 липня до поліції заяв про ймовірне порушення не надходило, однак перевірку проведуть.

«Повідомлення не надходили. Ми зареєстрували можливе правопорушення за повідомленням, розміщеним в інтернет-виданні», – розповіла керівник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Житомирській області Алла Ващенко.

Відповідно до ч. 4, ст. 115 Закону: «Відповідальність за збереження виборчої документації до передачі її на архівне зберігання покладається на голову або заступника голови чи секретаря відповідної дільничної та окружної виборчої комісії».

Нагадаємо, в  окружній виборчій комісії Житомира змінили голову і кількох членів.   У ході виборів президента була найбільша явка виборців у Житомирі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *