В області обрали кращих юних лісівників (ФОТО)

В області обрали кращих юних лісівників (ФОТО)

Вже другий рік поспіль перемогли ємільчинці.

На базі Малинського лісотехнічного коледжу 12 вересня відбувся обласний етап Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв. Навчальний заклад приймає зліт юних лісівників вже більше двадцяти років.

Майже 500 юних лісівників з 20 команд змагалися у традиційних конкурсах з лісівничих дисциплін, демонстрували свої здібності у спортивних змаганнях і таланти у конкурсі з художньої самодіяльності. Для школярів участь у такому заході – безцінний досвід та море позитивних емоцій.

Ми – захисники природи і це нас захоплює. Я вже чотири роки в шкільному лісництві. Щороку отримую нові враження від навчання і змагань. Сподіваюся, що в майбутньому вдасться пов’язати життя з професією лісівника”, – каже вихованка Словечанського шкільного лісництва Наталка Никончук.

За словами голови профспілки працівників лісового господарства області Володимира Ткачука, заняття в шкільних лісництвах не лише сприяють профорієнтації дітей, але й виховують у них бережливе ставлення до природи.

Заняття в шкільних лісництвах не лише сприяють профорієнтації дітей, але й виховують у них бережливе ставлення до природи  та рідного краю. У кожному держлісгоспі нашої області проводиться величезна робота в цьому напрямку. Діти займаються лісівничою наукою, проводять акції. Найважливіше, що вони набувають кваліфікаційних знань, щоб у майбутньому набути гуманну, непросту, надзвичайно важливу професію – лісівник” – розповів він.

Всього на Житомирщині діє 32 шкільних лісництва, де займається понад 700 учнів.  Діти не лише навчаються, але й допомагають лісівникам у роботі.

Учні шкільного лісництва не лише беруть участь у щорічних зльотах, а й допомагають лісівникам: садять ліс та доглядають за ним, збирають лісове насіння… Діти з повагою ставляться до лісу та його мешканців, вправно володіють науковою інформацією та вміють її застосовувати на практиці, тісно співпрацюють із своїми наставниками з лісового господарства, переймають їх досвід. Кожна дитина має свій талант і ми стараємося його розвивати. Хтось знає теорію краще, а хтось кращий у спорті чи художній самодіяльності. Таким чином вони доповнюють один одного і ми формуємо нашу команду”, – розповіла керівник Баранівськоо шкільного лісництва “Паросток” Марина Менська.

За результатами змагання, перемогу виборола команда юних лісівників Ємільчинського лісового господарства. Саме ця команда перемогла й торік. Друге місце посіло Баранівське шкільне лісництво, а третіми стали вихованці шкільного лісництва з Коростишева.

Переможці братимуть участь у Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, а потім – у міжнародному. Житомирщина вже була золотим призером у Міжнародному юніорському лісовому конкурсі. У 2007 році вихованка Ємільчинського шкільного лісництва Марина Покозацька виборола перше місце серед представників 37 країн-учасниць”, – додав голова Товариства лісівників Житомирської області Микола Чайнюк.

Всі команди-учасниці  отримали спортивний інвентар у подарунок, а володарі призових місць – ноутбук та акустичні системи.

Автор фото: Анастасія ЗАЛУЖНА.

Leave a Comment