В області планують придбати житло для 42 родин учасників АТО

В області планують придбати житло для 42 родин учасників АТО

Потреба забезпечення житлом родин атовців буде закрита на 100%.

На Житомирщині 42 родинам учасників антитерористичної операції планують придбати житло у 2018 році. Про це повідомили у департаменті праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації.

У 2018 році з державного бюджету область отримає субвенцію на придбання житла сім’ям учасників АТО на загальну суму 31,8 млн грн. За ці кошти планують придбати житло 42 родинам учасників антитерористичної  операції (11 родинам загиблих учасників АТО та 31 особі з інвалідністю I-II груп, які перебувають на квартирному обліку). Таким чином потреба забезпечення житлом цих пільгових категорій буде закрита на 100%.

«Вже надійшла більша частина субвенції, і наразі триває процедура затвердження розміру грошової компенсації відповідними комісіями та відкриття спеціальних рахунків в Ощадбанку. До кінця липня перші 19 млн грн будуть перераховані пільговикам. Кошти направляються пільговику на рахунок, і протягом 12 місяців він має вибрати собі і придбати житло. Якщо за цей час кошти не будуть витрачені на ці цілі, вони повернуться до держбюджету», – сказав директор департаменту Юрій Прокопець.

Пільговики можуть придбати житло і на первинному, і на вторинному ринку. Після укладання договору з продавцем департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА перевіряє цей договір і дає дозвіл банку перерахувати кошти.

До слова, всього упродовж 2016-2018 років за рахунок бюджетних коштів в області придбали житло 110 родинам учасників атитерористичної операції (з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи та сім’ям загиблих військовослужбовців) на загальну суму 65,4 млн грн.

Нагадаємо, Житомир отримав субвенцію на квартири атовцям та зарплати лікарям. На Житомирщині лише половина «атовців» завершили процедуру оформлення земельних ділянок.

Leave a Comment