В області зменшилася кількість хворих на кишкові інфекції, але є летальні випадки

В області зменшилася кількість хворих на кишкові інфекції, але є летальні випадки

Епідситуація за 10 місяців.

З початку року в області зареєстрували три спалахи гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждали 18 осіб. Ще 5 жителів області постраждали від ботулізму. Один випадок закінчився летально. Про це повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

“З початку року в області зареєстрували три спалахи гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждали 18 осіб. З них  6 дітей до 17 років (33,3%). За аналогічний період минулого року також зареєстрували три спалахи, під час яких перехворіло 38 осіб, з них 32 дітей до 17 років (84,2%).  Два спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: спалах вірусного гепатиту «А» серед учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Холосне  Коростенського району та спалах сальмонельозу серед відвідувачів кафе «Ранчо» у м. Малині; 1 побутовий спалах – в с.Зарубинці Андрушівського району. Головними причинами спалахів були: порушення протиепідемічного та санітарно-гігієнічного в закладах та побуті, не дотримання правил особистої гігієни, порушення питного режиму, поточності виробничих процесів, термінів та умов зберігання швидкопсуючих продуктів”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, за 10 місяців зареєстрували 5 побутових випадки ботулізму, в наслідок яких постраждали 5 осіб, в т.ч. 1 дитина до 17 років (с.Великий Молодьків Новоград-Волинського району, с.Йосипівка Малинського району, с.Березники Ємільчинського району, м.Бердичів та м.Житомир). Випадок в Ємільчинському районі закінчився летально. Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення. За аналогічний період минулого року були зареєстровані два випадки захворювання на ботулізм з 2 потерпілими.

Зареєстрували 5 випадків отруєння грибами в побуті з 5 потерпілими, серед яких одна дитина 4 років (с. Мала Деревичка Любарського району, смт Любар, смт Хорошів, м.Бердичів та м.Житомир). За аналогічний період минулого року зареєстрували 14 випадків отруєння грибами з 21 потерпілим, серед яких 5 дітей до 17 років; 7 осіб померло, в т.ч. одна дитина.

Нагадаємо, у житомирській школі №33 учні отруїлися рослинами. З підозрою на отруєння хлором вихованці дитячого садочка №10 потрапили до лікарні.

Leave a Comment