В ОДА запевняють, що пташиного грипу в області немає

В ОДА запевняють, що пташиного грипу в області немає

Але є у Вінницькій.

Загрози спалаху пташиного грипу на Житомирщині немає. Про це під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії повідомив начальник головного управління Держспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита.

За його словами, станом на 29 січня 2020 року жодного випадку захворювання на грип птиці не зафіксовано. Однак випадки захворювань зареєстрували у сусідній Вінницькій області. Тому керівник Держспоживслужби області закликав жителів області бути пильними. Адже, як стверджують фахівці, окремі штами вірусу можуть уражати не лише птицю, а й тварин і людей. За інформацією Держпродспоживслужби, вірус пташиного грипу виявили у одному з фермерських господарств Вінниччини 18 січня 2020 року.

Довідково. Вірус H5N8, який часто переносять перелітні дикі птахи, останніми тижнями поширився у Східній Європі. Від нього постраждали ферми та домашня птиця у Польщі, Румунії, Словаччині, Чехії та Угорщині та Німеччині. Останній спалах пташиного грипу фіксували в Європі взимку 2016-2017 років.

Нагадаємо, що у квітні 2019 року через спалах кору одну з гімназій області закрили на карантин. У грудні 2018 року на Житомирщині реєстрували випадки свинячої чуми.

Leave a Comment