Керівники лісгоспу на Житомирщині розкрали державної деревини на 3 мільйона гривень, – СБУ

Керівники лісгоспу на Житомирщині розкрали державної деревини на 3 мільйона гривень, – СБУ

Під виглядом санітарних рубок різали дерева на продаж.

Масштабне розкрадання державних лісових ресурсів у Житомирській області блокувала Служба безпеки України. Про це повідомила пресгрупа УСБ України в Житомирській області.

“Керівники одного з лісових господарств регіону налагодили механізм протиправної реалізації оптових партій дерев хвойних порід. Посадовці організували вирубування лісу понад встановлені норми під виглядом проведення санітарних і планових порубок. Необліковану деревину вони збували афілійованим підприємствам за цінами, вдвічі нижчими за ринкові.

Щотижня ділки нелегально продавали близько сорока кубів деревини. За оперативною інформацією, керівники лісгоспу розікрали понад 1800 кубів лісу на суму 3 мільйона гривень”, – йдеться у повідомленні.

Під час обшуків у адміністративних приміщеннях держустанови, місцях проживання фігурантів справи та реєстрації фірм-клієнтів посадовців правоохоронці вилучили документацію із доказами незаконної діяльності. Також виявлено понад 100 кубів деревини, підготовленої до нелегального збуту.

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки.

Заходи з викриття зловмисників проводились спільно з ТУ ДБР, розташованим у м. Хмельницьку, Державною екологічною інспекцією Поліського округу під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Нагадаємо, Укрзалізницю змусили сплатити понад півмільйона двом сільрадам на Житомирщині за незаконну вирубку дерев. Протягом року підприємства Житомирщина найбільше продавали машини та деревину.

 

Leave a Comment