В Олевську горіла бочка з небезпечними отрутохімікатами

В Олевську горіла бочка з небезпечними отрутохімікатами

Влада вирішує питання стосовно потреби у відселенню людей.

В Олевську по вул. Свято-Воздвиженська горіла бочка, в якій знаходиться невідома речовина. Майже 3 тонн отрутохімікатів вступили в хімічну реакцію, внаслідок чого виділявся їдкий дим. Така ситуація могла скластися внаслідок загоряння або підпалу трави на місці події. Про це повідомили на сайті Олевської ОТГ. 

“За результатами досліджень вмісту хімічних речовин (азоту діоксид, оксид вуглецю, ангідрид сірчастий) в атмосферному повітрі 4 травня було перевищення норм, а вже 5 травня показники були в нормі. За словами начальника Олевського районного сектору управління ДСНС України  в Житомирській області Віктора Стужука, надзвичайну ситуацію можна ввести, коли в епіцентрі забруднення перевищення показників більше, ніж в 100 раз. Тому запропонував оголосити підозру на надзвичайну ситуацію за класифікатором 10410 – НС внаслідок наявності в ґрунті шкідливих речовин”, – йдеться у повідомленні. 

Під час позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олевської райдержадміністрації було вирішено провести ще раз лабораторні дослідження атмосферного повітря та визначити межі забруднення. 

“Олевський районний сектор управління ДСНС України в Житомирській області проведе аварійно-рятувальні роботи по зварюванню дверей бочки з метою тимчасової герметизації та доступу до отруйної речовини. Пізніше відбуватиметься перезатарювання речовин у відповідні ємності”, – додала пре-служба.

Міський голова Олег Омельчук повідомив, що міська рада надасть необхідне фінансове забезпечення для вищезгаданих заходів. Разом з тим, він зауважив, що необхідно провести дослідження у сільських населених пунктах, де також зберігаються отрутохімікати для того, щоб уникнути такої ж ситуації.

До слова, на місці пригоди, невідомі вже поцупили частину бочки, яку відрізали, щоб загасити реакцію.

Leave a Comment