В Олевську розповіли про результати археологічних розкопок древлянського колодязя на Бабиній горі (ФОТО)

Житомирська археологічна експедиція провела дослідження унікального об’єкта – древлянського колодязя Х століття на городищі в Олевську. Про це повідомила прес-служба об’єднаної територіальної громади.

Археологічні розкопки колодязя розпочались в 2013 році та продовжилися в польовому сезоні цього року.

«За цей період було досліджено верхні нашарування стародавнього об’єкта. В заповненні велетенської воронки (верхній діаметр якої становив 10 м, а глибина на сьогоднішній день вже перевищує 8 м) було виявлено велику кількість різноманітних знахідок, які відображають подальше життя на городищі після припинення існування колодязя. Серед них найбільший інтерес становить гарда – бронзове перехрестя меча ХІІІ ст. та залишки кераміки, що датуються VІІІ – ІХ ст.» На глибині 5,5 м зафіксовані верхні частини зотлілих дерев’яних конструкцій зрубу колодязя великих розмірів (5 х 2,5 м). А на ще більшій глибині виявлено збережену у товщі ґрунту унікальну конструкцію зрубу, що складається із трьох контурів – нашарувань колодок і брусків. Колодязь був вирубаний у твердій породі більше тисячі років тому. Інструменти та технології, які при цьому використовувалися, є предметом дискусій вчених та спеціалістів», – йдеться у повідомленні.

За словами українського археолога Андрія Петраускаса, який працював над розкопками на Бабиній горі, колодязь став ще одним підтвердженням того, що Олевськ почали будувати у VIIІ сторіччі.

«У шарі, який можна пов’язувати саме із зведенням цієї споруди, лежить VIIІ сторіччя з достатньо чіткими ознаками для датування. Тобто є маса кераміки, яка має широкі такі межі датування, в межах одного, двух сторіч, то це дуже така вузька дата, яка може відноситись до VIIІ сторіччя. Відповідно, ми можемо розглядати це як ще одне підтвердження того, що місто будується саме у VIIІ сторіччі. Воно зароджується вже не як поселення, де просто жили люди, були якісь хатки, а де вже є укріплення для поселення, яке на собі замикає величезну територіальну структуру, що пізніше перетворюється на Олевську волость», – сказав Петраускас.

Нагадаємо, що нещодавно у Житомирі по вулиці Театральній, під час  розкопок підземелля небайдужі ентузіасти виявили залишки залізної грубки, пічний кахель з цікавим орнаментом, скло від гасової лампи. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Володимир Фріз.

Автор фото: Вікторія Загоровська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *