В Овруцьких лісах за пожежами, лісокрадами та старателями стежить безпілотник

В Овруцьких лісах за пожежами, лісокрадами та старателями стежить безпілотник

Квадрокоптер виявляє й осередки всихань лісу.

У державному підприємстві «Словечанський лісгосп», що в Овруцькому районі, ліси охороняють за допомогою квадрокоптера. Про це «Вголос.zt» розповів директор лісгоспу Олександр Павлушенко.

Безпілотний літальний апарат українського виробництва придбали торік. Обійшовся він підприємству майже у 30 тис. грн, але витрати цілком виправдані. За словами директора лісгоспу, завдяки квадрокоптеру можна моніторити не лише пожежну ситуацію в лісах, але й виявляти браконьєрів, бурштинокопачів, незаконні рубки та осередки всихань лісу.

«У нашому лісгоспі – 75 тисяч гектарів лісу. Це невеличка тайга. Коли починається пожежонебезпечний період, дрон для нас – незамінна допомога. У нас є 9 пожежних веж, а 4 облаштовані камерами відеоспостереження, які визначають в якому кварталі дим. Поки доїжджають пожежні машини, починають шукати місце пожежі, витрачається багато часу. Тому ми приїжджаємо у квартал, піднімаємо квадрокоптер, який показує напрямок диму. Протягом 10-15 хвилин ми маємо можливість прибути на місце пожежі. Крім того, апарат допомагає виявляти осередки захворювання лісу, лісокрадів, бурштинокопачів…», – розповів Павлушенко.

«Словечанський лісгосп» – один із найбільших в Україні. Тому є потреба, щоб такі безпілотники були у кожному лісництві підприємства.

Нагадаємо, лісівники розповіли, чому не задоволені новими санітарними правилами. У 4 рази упала реалізація деревини за січень цьогоріч у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Leave a Comment