В СБУ розповіли, що знайшли під час обшуків у адмінприміщеннях церков Московського патріархату

В СБУ розповіли, що знайшли під час обшуків у адмінприміщеннях церков Московського патріархату

 Експерти дали оцінку знайденим матеріалам.

Під час обшуків правоохоронці виявили ознаки функціонування організованої мережі з розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу. Про це повідомила прес-служба УСБУ в Житомирській області. 

«Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом органів прокуратури спільно з Національною поліцією виявили ознаки функціонування організованої мережі розповсюдження матеріалів, що розпалюють релігійну ворожнечу. Протягом останніх днів правоохоронці провели низку обшуків у окремих адміністративних приміщеннях Української православної церкви та приватних будівлях, які належать представникам цієї конфесії. За результатами обшуків вилучено чимало друкованої продукції, зміст якої має ознаки розпалювання релігійної та міжконфесійної ворожнечі. Серед іншого протягом двох діб вилучено 75 примірників брошури «УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: Відносини із державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ», що вже потрапляла в поле зору СБ України, і на яку вже є відповідний висновок експерта», – йдеться у повідомленні.

Згідно з висновком експертизи Українського науково-дослідного інституту технічної та судової експертиз ‒ це видання «містить пропаганду релігійної нетерпимості…ображає почуття громадян… у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, розпалює релігійну міжконфесійну ворожнечу та ненависть». Іншим вилученим матеріалам кваліфіковані експерти також дадуть оцінку.

До слова, у рамках кримінального провадження 3 грудня працівники Слідчого управління ГУНП та співробітники УСБУ в області провели 8 санкціонованих обшуків у будівлях та приміщеннях кількох єпархій регіону. Обшуки проводилися у рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України у Житомирі, Коростені, Овручі та столиці.

Нагадаємо, на Житомирщині правоохоронці провели обшуки у кількох церквах регіону. На кладовищі затримали житомирянина, який вкрав з церкви скриньку з людськими пожертвами.

Leave a Comment