Від чого залежать курси валют?

Від чого залежать курси валют?

Від чого насправді залежать валютні курси, наприклад курс валют у Житомиріта в інших українських містах? Вони можуть залежати від багатьох чинників, однак якщо знати, як формуються котирування на валютному ринку, то можна спробувати передбачити можливі зміни.

Інфляція

Вартість однієї валюти зазвичай виражається по відношенню до іншої. Тому спочатку потрібно знати, яка інфляція (підвищення рівня цін в економіці) спостерігається в країнах, валюту яких ми хочемо обміняти. Коли рівень інфляції в одній країні вищий, ніж у іншій, валюта може знецінюватися.

На інфляцію впливають не тільки внутрішні, але й зовнішні чинники. Це можуть бути, наприклад, більш високі ціни на енергоносії. Варто зазначити, що сама по собі інфляція може не бути негативним явищем, якщо вона залишається на стабільному та очікуваному рівні.

Настрої та очікування експертів

Раптові коливання курсів валют також можуть бути спричинені очікуваннями експертів, які будують свої прогнози на економічних та політичних аспектах, також беручи до уваги рівень інфляції та повідомлення про зміни процентних ставок.

Також варто звернути увагу на ще один показник, який важко виміряти, тобто сентимент до даної валюти. Іноді вона втрачає свою вартість через негативне ставлення з боку іноземних інвесторів.

Інвестори, які вкладають свій капітал, наприклад, у казначейські облігації, можуть побоюватися політичних або нормативних змін, які загрожують довіреним фондам.

Цей принцип працює і навпаки. Структурні зміни, що підвищують довіру до країни, можуть спричинити швидке зростання курсу валюти, хоча реальна економічна ситуація залишається досить слабкою. Ці закономірності в основному стосуються ринків, що розвиваються в таких регіонах світу, як:

  • Латинська Америка;
  • Африка;
  • Південно-Східна Азія.

Торговельний баланс і державний борг країни

На зміну вартості валюти може впливати також торговельний баланс, тобто різниця між експортом та імпортом товарів. Якщо іноземні споживачі купують більше товарів в даній країні, то вони також обмінюють більше валюти. Попит на неї зростає, і, отже, збільшується її вартість.

Велике значення має також державний борг країни. Чим він вищий, тим більш невпевнено інвестори ставляться до можливості його погашення. А це може призвести до розпродажу активів країни, включаючи валюту, що стане причиною безпосереднього зниження її вартості.

Leave a Comment