Від сьогодні Новоград-Волинський офіційно став Звягелем, а район ‒ Звягельським

Місто Новоград-Волинський та однойменний район від сьогодні стали відповідно Звягелем та Звягельським районом. Таке рішення 16 листопада ухвалила Верховна Рада України.

За проєкт постанови про перейменування згаданих міста і району проголосували 266 із 339 присутніх у сесійній залі депутатів. Примітно, що жодна із фракцій та груп у парламенті України не дала жодного голосу проти перейменування.

Що стосується тих, хто утримався, то таких виявилося тільки двоє у групі «Платформа за життя та мир», яка є нічим іншим, як уламком колишньої ОПЗЖ. Більшість тих депутатів, хто не визначився щодо долі районного центру, просто не голосували. Так, у фракції «Слуга народу» таких виявилося 27. Серед них керівник податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, «депутат-спортсмен» Жан Беленюк. Із депутатів, які пройшли по округах Житомирщини від згаданої фракції не голосувала лише депутат по територіальному виборчому округу №66 (Малинський район) Тетяна Грищенко.

Відповідно по 7 та 6 депутатів не голосували по питанню перейменування Новограда-Волинського на Звягель у фракції «Батьківщина» та вже згаданому уламку колишньої ОПЗЖ. Що стосується першої, то обрана від Житомирщини Анжеліка Лабунська на засіданні Верховної Ради була відсутня. Представник групи «Платформа за життя та мир», екс-голова Житомирської ОДА, Юрій Павленко не тільки прийшов на сесію, а навіть підтримав зміну назви районного центру.

Нагадаємо, що депутати Новоград-Волинської районної ради прийняли рішення про перейменування району на Звягельський ще у червні 2022 року. Вже у липні обласна рада попросила Верховну Раду перейменувати місто Новоград-Волинський та однойменний район.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *