Відбувся Чемпіонат «Найсильніший пожежний-рятувальник Житомирщини» (ФОТО)

У Житомирі 19 липня вперше відбулися змагання серед пожежно-рятувальних підрозділів області «Найсильніший пожежний-рятувальник» за форматом міжнародних змагань «Firefighter Combat Challenge». У ньому взяли участь 28 команд, а це близько 140  рятувальників, які змагалися в індивідуальних та командних естафетах.  Про це повідомили в обласному управління ДСНС України.

«Наприклад у індивідуальному конкурсі учасник виконував 5 послідовних вправ. Пожежний, у повному бойовому спорядженні та апараті на стисненому повітрі для захисту органів дихання і зору, якнайшвидше здіймався по драбині у вікно третього поверху навчальної вежі, де за допомогою рятувальної мотузки піднімав із землі наверх 20-кілограмове навантаження. Далі спускався донизу та сильними ударами важкого молота пересував по рейках 72-кілограмову металеву конструкцію. Виконавши ці вправи, він пробігав імпровізовану смугу перешкод із піногенераторів, брав водяний ствол під тиском та долав зворотну 20-ти метрову дистанцію у вигляді зачинених дверей, після чого мав влучно поцілити струменем води у мішень. У заключній частині першого етапу змагань учасник проводив евакуацію потерпілого із небезпечної для життя зони. 80-кілограмовий манекен, що максимально відтворював параметри будови тіла людини, йому необхідно було протягнути 30 метрів, рухаючись до фінішу спиною. За неналежне виконання вправ додавалися штрафні секунди», – йдеться у повідомленні.

Крім фізичної витривалості, найважче у змаганнях – це виконання вправ у засобах захисту органів дихання. Але саме з такими навантаженнями у темряві та задимленому середовищі ланці газодимозахисників у складі чотирьох рятувальників доводиться працювати в реальних умовах пожежі. Й при цьому докладати максимум зусиль для порятунку потерпілих. Саме ці командні якості вони демонстрували на другому етапі, працюючи у складі ланки в задимленому  приміщенні.

Довідково: Змагання «Firefighter Combat Challenge» були започатковані у США в 1974 році в якості пілотного проекту з визначення рівня фізичної придатності претендента на здобуття професії пожежного. За короткий термін часу вони себе виправдали та отримали зелене світло на постійне використання. Змагання отримали шалену популярність у вогнеборців з різних країн світу та у 1992 році стали поправу називатися міжнародними. Такі вправи розвивають у пожежних-рятувальників не лише фізичну силу, витривалість та швидкість, але й навчають оперативно орієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної події та прийняти вірне рішення в екстремальній ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *