Відомі результати розслідування смерті лісоруба в Ємільчинському районі: чоловік зняв каску, щоб не заважала

Завершилось спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 1 березня з лісорубом ДП «Ємільчинський лісгосп АПК». Про це повідомила прес-служба управління Держпраці у Житомирській області.

Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що нещасний випадок стався на території Сербівського лісництва, де згідно з технологічною карткою розроблення лісосіки проводиться вибіркова санітарна рубка. 1 березня було заплановано проведення підготовчих робіт на лісосіці, зокрема, валку найбільш небезпечних дерев, підготовку підштабельних місць, визначення трелювальних волоків. Однак, в зв’язку з несприятливими погодними умовами, а саме сильними поривами вітру, звалювальні роботи вирішили не проводити, а виконувати лише роботи по штабелюванню та зачистці лісосіки. Потерпілий отримав завдання прибрати порубочні рештки за умови, якщо не буде сильного вітру, а якщо будуть несприятливі погодні умови, тоді не виходити на лісосіку взагалі.

“У день настання нещасного випадку потерпілий телефоном повідомив старшого майстра лісу, що він разом з односельчанином, який не був працівником лісгоспу, виїхали на територію зачищати порубочні рештки. Почувши це, майстер заборонив працівнику та його помічнику виконувати роботи та наказав повернутись додому. Проте потерпілий з помічником все ж приїхали на лісосіку і почали проводити роботи по розкрежуванню вже повалених напередодні дерев. По завершенню виконання цих робіт потерпілий повідомив, що потрібно звалити ще два дерева породи сосни. Взявши особисту бензопилку та вдягнувши захисні каски, чоловіки приступили до валки першого дерева. Зваливши це дерево, перед валкою другого, потерпілий зняв захисну каску, тому що вона заважала йому дивитись вверх на дерево. Під час падіння другого дерева, сосна своєю верхівкою вдарила сухостійне дерево породи вільха, що росло поряд, яке від удару розломилось на декілька частин, одна з яких відлетіла в сторону потерпілого та вдарила його по голові, внаслідок удару працівник помер на місці події”, – йдеться у повідомленні.

Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку: порушення потерпілим вимог інструкції з охорони праці для звалювальника і його помічника на звалюванні лісу, незастосування ним засобів індивідуального захисту, а також невиконання своїх посадових обов’язків лісничим та старшим майстром.

“Даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом і береться на облік ДП «Ємільчинський лісгосп АПК. За результатами спеціального розслідування комісія пропонує директору ДП «Ємільчинський лісгосп АПК» притягнути до дисциплінарної відповідальності працівників підприємства, причетних до настання нещасного випадку, а також для запобігання виникненню подібних нещасних випадків у майбутньому вжити запропоновані комісією заходи у визначені строки”, – додали в управлінні.

Нагадаємо, що торік у Житомирській області кожен 8 нещасний випадок закінчився смертю. У Народицькому районі на деревобромному підприємстві загинув чоловік. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *