Власник “Смачної зупинки” виділить 300 тисяч на облагородження скверу на майдані Перемоги

Власник “Смачної зупинки” та депутат міської ради минулого скликання Олег Малиновський запевняє, що виділить 300 тис. грн на благоустрій майдану Перемоги, який перетвориться на площу європейського зразка. Проте лише у тому випадку, якщо йому дозволять завершити будівництво “Смачної зупинки” на майдані Перемоги. Про це підприємець розповів “Вголос.zt”.

Вже на початку грудня підприємець планує оголосити конкурс на найкращий проект з реконструкції скверу. Переможець цього конкурсу, за словами Олега Малиновського, отримає винагороду у розмірі 30 тис. грн.

Маліновський розповів, що у будівельні роботи вже вклав понад 2,5 мільйона гривень, а зараз відстоює у судах можливість закінчити будівництво нового кафе. Разом з тим готовий інвестувати у розвиток міста. Адже проект “Смачної зупинки” передбачає і впорядкування майдану Перемоги.

“Ми не збираємося нікому нав’язувати своє бачення того, яким має бути майдан Перемоги. Оголосимо конкурс на кращий проект, визначимо переможця і втілимо його ідею в життя. Ця частина міста стане справжньою європейською окрасою Житомира. Хочемо підтримати молодих і творчих людей та дати їм поле для діяльності. При цьому ініціатор найоригінальнішої ідеї отримає винагороду – 30 тисяч гривень. Житомир буде таким, яким його хочуть бачити житомиряни”, – сказав підприємець.

Варто зазначити, що у 2012 році з’явився ескізний проект комплексного благоустрою з упорядкуванням об’єктів архітектури території майдану Перемоги. Після цього на його основі розробили детальний план території, який охоплює всю територію майдану Перемоги. Його затвердила сесія міської ради. А вже у 2013 році на основі ескізної передпроектної документації оформляються містобудівні умови на реконструкцію павільйону громадського харчування (“Смачної зупинки” – Авт.) з добудовою кафе та облаштуванням зупинки громадського транспорту.

Тобто у власника майбутнього кафе є всі необхідні документи, потрібні містобудівні умови та декларація щодо початку робіт, але після ряду звернень від громадських організацій та активістів вже у липні 2016 року представники Державної архітектурно-будівельної інспекції з Києва знайшли багато порушень та навіть оштрафували власника (Малиновського – Авт.) забудови та архітектора, який розробляв проектну документацію, на понад 100 тис. грн кожного.

Натомість сам підприємець та власник кафе переконує, що вся ця перевірка та реакція деяких активістів ніщо інше, як чиєсь замовлення, а ті люди, які виступають проти завершення реконструкції, ніхто інший, як “проплачені активісти”.

“Спочатку перевірка була від Житомирської ДАБІ, представники якої не знайшли жодних порушень. Але через два тижні приїхала перевірка з Києва. Причому, не дочекавшись результатів повної перевірки, мені одразу ж скасували декларацію, а ще через кілька днів повністю зупинили будівництво. Через такі дії я подав до суду на Державну будівельну інспекцію. Наразі всі справи знаходяться там. Проте, зважаючи на ряд обставин з реформуванням судової системи, справи затягуються. Наразі вже є рішення Житомирського адміністративного суду, який визнав, що містобудівні умови мені видали згідно із законом, і вони дійсні. Знаєте, ті активісти, які це все організували, – це люди, які вже “зажиріли”. У 2014 році вони заробили собі славу тим, що скинули тодішню злочинну владу, а зараз вони повністю “вась-вась” із нинішньою злочинною владою. Вони вже вчорашній день, і я думаю з ними можна попрощатись. Зараз потрібні нові обличчя і нові люди. Потрібно розуміти, що теперішні активісти проплачені тими ж можновладцями”, – пояснив Олег Малиновський.

Наразі підприємець сподівається на розуміння міської влади та прагне залучити приватні інвестиції для того, аби зробити місто кращим. Проте на переговори з керівниками міста Малиновський поки не ходив. Сподівається, що за допомогою ЗМІ влада дослухається до його пропозиції.

“Знаєте, за ці півроку я оббив двері мера і головного архітектора, але постійно чую від них одне нерозуміння цієї ситуації. Вони просто відхрещуються, мотивуючи це тим, що скасували дозволи не вони, а ДАБІ з Києва. Конкретної розмови з міським головою щодо реконструкції скверу я ще не мав, але вважаю, що в Житомирі влада не підтримує розвиток підприємницької діяльності. Я сподіваюся, що Сергій Сухомлин та Євгенія Черкасова почують мене і запропонують вихід з цієї ситуації”, – пояснив Малиновський.

Нагадаємо, що земельні ділянки під забудову скандально відомого Тетерівського бульвару на Корбутівці найближчим часом можуть продати з аукціону. Крім того, у травні місяці депутати міської ради без аукціону віддали «елітну» земельну ділянку сумнівному кооперативу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *