Власники підприємств із виготовлення деревного вугілля протестують під стінами облдержадміністрації (ФОТО)

Власники підприємств із виготовлення деревного вугілля з різних районів області 5 вересня вийшли з протестом до стін облдержадміністрації. Вони стверджують, що на їх підприємства чиниться тиск, а влада незаконно вимагає призупинити роботу.

«Ми приїхали, бо підприємство, яке має всі документи на дозвіл і пройшло всі перевірки, на сесії обласної ради вирішили закрити через скарги місцевих жителів. До десяти чоловік агітує проти виробництва. Але у нас є 250 підписів мешканців прилеглої території, які не проти цього виробництва. Якби на підприємстві були порушені норми гранично допустимої концентрації шкідливих речовин, нам не дали б дозволу на роботу. Але зараз вже прийняте рішення зупинити виробництво. Тиснуть на екологічну службу, мовляв закрити їх і все», – розповів представник «ФОП Морозов» Володимир Саковець.

Підприємці вимагають припинити на них тиск і необґрунтовані перевірки.

«У мене невеликий бізнес, але зараз задавили податками, вимагають хтозна-які папери, я не можу людям видати зарплату. Закрив виробництво. До мене на підприємство приїздила санстанція і визначила, що все у нормі. Однак, є й нечесні підприємці, які за старою звичкою палять вугілля у діжках, через що викидається багато диму у повітря. Через них і страждають місцеві жителі. На моєму ж підприємстві використовуються бездимні печі. Наші вимоги – повернути фінанси і припинити всі перевірки», – сказав приватний підприємець Сергій Фомічов.

Один із присутніх – житель села Запілля Лугинського району стверджував, що вугілля виготовляють у діжках біля його будинку на відстані ста метрів, яка є недопустимою з погляду санепідемстанції. Як доказ демонстрував документи із хімічними висновками і фото.

«За сто метрів від хати поставили діжки і травлять нас. Жінка хворіє. Головний еколог дав висновок аналізу речовин у повітрі. Вже вдесятеро там збільшилися шкідливі домішки. У хаті температура 30 градусів. Не можу відкрити вікно, не можу привести онуків, дітей у хату. На мене вже чинили тиск – прямо у дворі били, собаку отруїли,  магазин сину побили», – розказав Анатолій Мельник.

мітинг (2 из 23)

мітинг (11 из 23)

мітинг (12 из 23)

мітинг (22 из 23)

мітинг (21 из 23)

мітинг (20 из 23)

мітинг (17 из 23)

мітинг (9 из 23)

мітинг (14 из 23)

мітинг (23 из 23)

мітинг (5 из 23)

Нагадаємо, у липні селяни біля стін облдержадміністрації влаштували акцію протесту. Люди виступили проти розробки титанового родовища. У червні Житомиряни перекрили дорогу львівським вантажівкам зі сміттям. Житомиряни вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО у День десантника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *