Водіїв, які паркуватимуться на місцях для інвалідів, штрафуватимуть

Відділ безпеки дорожнього руху з понеділка, 30 жовтня розпочне перевіряти, наскільки у Житомирі дотримуються гарантій для водіїв з інвалідністю. Про це «Вголос.Zt» повідомили у прес-службі патрульної поліції.      

«Закон України «Про посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» набув чинності з 26 жовтня 2017 року. Відповідно до нього, стоянки для водіїв із інвалідністю мають бути обладнані спеціальними позначками і на них мають паркуватися виключно особи з обмеженими можливостями», – розповів речник патрульної поліції Житомира Ігор Іванюк.

За словами речника, подібні позначки мають бути нанесені на мінімум 10% паркувальних місць. Ці місця мають знаходитися якомога найближче до входу у заклад чи установу, біля яких зупиняється інвалід.

Регіональний представник Національної Асамблеї людей із інвалдіністю у Житомирській області, член виконкому Житомирської міськради Неля Ковалюк переконана, що у Житомирі зі згаданими місцями проблем немає.

«Не можна сказати, що їх достатньо, але ситуація більш-менш нормальна. Інша річ, що навіть на цих місцях часто паркуються люди, які не мають інвалідності. І поступатися місцем вони не збираються. Свого часу спільно із профільним заступником міського голови Дмитром Ткачуком «боролися» за парковку для інвалідів біля «Глобалу». Її встановили. Однак люди з обмеженими можливостями там так і не можуть зупинятися, оскільки вона майже завжди зайнята тим, для кого вона не призначена», – сказала Неля Ковалюк.

У патрульній поліції стверджують, що раніше водіїв, які паркуються на місцях для інвалідів, притягнути до відповідальності було не можна. Новий закон дозволяє штрафувати тих, хто займає місця, призначені для паркування водіїв-інвалідів. Відтепер «автомобілісти-нахаби» ризикують отримати штраф розміром від 1 тис. 20 грн до 1 тис. 700 грн.

Окрім цього, новий закон дозволяє евакуацію автомобіля з місця паркування для інвалідів, якщо у нього немає відповідного знака «Водій з інвалідністю», незалежно від того, перешкоджає він руху транспорту або пішоходів чи ні.

Нагадаємо, що Житомирська міська рада встановить громадські туалети із окремими кабінками для людей з особливими потребами. У липні в Житомирі відкрили спортивний майданчик для дітей з особливими потребами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *