Вся тарифна політика в Україні формується в Адміністрації Президента, – екс-міністр ЖКГ

Вся тарифна політика в Україні формується в Адміністрації Президента, – екс-міністр ЖКГ

Вона добиває місцеві бюджети.

Чинна тарифна політика формується безпосередньо Адміністрацією Президента. Про це під час брифінгу у Житомирі розповів екс-міністр житлово-комунального господарства, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко.

«Така політика сьогодні добиває українців, теплокомуненерго та місцеві бюджети і є тупиковою», – переконаний Кучеренко.

На його думку, платоспроможність населення є набагато нижчою від тих захмарних сум, які через тарифи хочуть «витягти» з українців.

За словами екс-міністра, жодні субсидії і їх так звана монетизація ситуації не врятують.

«Говорити про те, що отримані монетизовані субсидії українці зможуть витратити на продукти, це взагалі цинізм. Тому що якщо вони їх витратять не на оплату житлово-комунальних послуг — гроші в них просто відберуть», – вважає Олексій Кучеренко.

Разом із тим, наголошує екс-міністр, кошти, які у вигляді підвищення тарифу на газ мали піти на збільшення видобутку «блакитного палива» державним підприємством «Укргазвидобування», поділися у невідомому напрямку. Адже, за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, видобуток українського газу не зріс, а впав.

«У 2018 році державне підприємство за інформацією з відкритих джерел видобуло 15,5 млрд кубометрів газу. Українці ж спожили протягом року 15,4 млрд», – підсумував Олексій Кучеренко.

Нагадаємо, що «Житомиргаз Збут» заплатить понад 1 млн грн за друк платіжок. Сотні житомирян вийшли під стіни ОДА на мітинг проти тарифів на «комуналку».

Leave a Comment