Вибираємо ethernet кабель правильно

Щоб підключитися до інтернету, потрібен LAN-кабель. Як правило, дріт має складатися з 4-8 жил і має внутрішню ізоляцію діаметром мінімум 0,4 мм, а також зовнішню оболонку діаметром від 0,65 мм. До мережевих пристроїв така модель підключається за допомогою конекторів типу RJ45.

Щоб інтернет кабель (https://e-server.com.ua/uk/kabel-vita-para) був оптимальним він повинен відповідати вимогам мережі, а також умовам експлуатації. У статті розповідається про характеристики, на які варто звертати увагу в першу чергу. Читайте, щоб вибрати оптимальний варіант.

інтернет кабель

Умови монтажу

Залежно від того, де потрібно прокласти кабель, слід вибрати внутрішню або зовнішню модель. Остання має більш щільну ізоляцію, яка забезпечує посилений захист провідників не тільки від перегинів, пилу та вологи, а й від впливу прямих сонячних променів, спеки та морозу. Крім того, зовнішні виті кабелі сильніше захищені від механічних пошкоджень.

Що стосується внутрішньої витої пари, то вона розміщується в підлогах, стелях або стінах. Також її можна прокласти в спеціальному кабельному каналі або ж протягнути по периметру приміщення, зафіксувавши скобами. Зовнішні ж моделі монтуються в вентиляційних шахтах, каналізації. Є й підвісні варіанти. Вони доповнені тросами зі сталі, які розміщуються під одним з провідниками оболонкою або ж виносяться окремо. Сталеві троси посилюють захист від механічних навантажень, тому витим проводам для підвісу не страшні пориви вітру.

Крім особливостей установки, слід брати до уваги й технічні характеристики. Які саме, описано в наступних розділах.

Екранування

Екранований Ethernet кабель відрізняється від звичайного захисним оснащенням. Воно відповідає за запобігання негативного впливу електромагнітних перешкод на сигнал. Залежно від того, з чого зроблений екран, моделі маркуються як:

  • FTP — фольга;
  • STP — обплетення з металу.

Є й інші варіанти захисних екранів.

Такий кабель варто купити, якщо він буде прокладений поруч з джерелами радіочастотного випромінювання: трансформаторів, різної електроніки. В інших же випадках варто купувати неекрановану модель, яка маркується як UTP.

Пам’ятайте! Тип екранування витого дроту й інших елементів мережі повинен бути ідентичним.

Швидкість передавання даних і робоча частота

Ці параметри відображені в категорії моделі. Вироби, які належать до категорій 1, 2 і 4 вже не використовуються, а ось дроти кат.3 застосовуються для телефонних ліній.

Кабелі для інтернету слід вибирати з наступних варіантів:

  • 5 — одна з найпопулярніших моделей, яка працює в частотній смузі в 100 МГц і характеризується швидкістю в 100 Мбіт/сек, якщо використовується дві пари. При застосуванні чотирьох пар значення збільшується в 10 разів.
  • 5е — чотирьохжильний витий дріт, який працює на 125 МГц. Як і у випадку з моделями п’ятої категорії швидкість може досягти 1 Гбіт/сек.
  • 6 — модель відрізняється у два рази більшою, ніж у попереднього варіанту, частотною смугою, швидкість же передачі інформації становить 10 Гбіт/сек.
  • 6a — 10-гігабітний варіант з частотою в 500 МГц.
  • 7 — частотна смуга, в якій працює такий дріт, дорівнює 600 МГц. Пропускна здатність ж становить 10 Гбіт/сек. Варто згадати, що за рахунок властивого моделям подвійного екранування досягається максимальна довжина передачі сигналу.
  • 7a — найшвидший варіант, чия швидкість може скласти 40 Гбіт/сек, якщо використовувати модель довжиною до 50 метрів. Якщо ж брати короткий дріт до 15 метрів завдовжки, то по кабель зможе передавати сотню гігабітів даних в одну мить. Робоча частота моделей цієї категорії дорівнює 1200 МГц.

Важливо! Як і у випадку з типом екранування, у кабелю та інших компонентів мережі повинні бути однакові категорії.

Матеріал жил й ізоляції

Кабель вита пара може бути зроблений на основі сталевих, мідних або алюмінієвих провідників. Зустрічаються моделі з жилами з біметалу, які виконані з алюмінію та додатково покриті тонким шаром міді. Втім, варіант з повністю мідними провідниками — найкращий: він передає найбільш якісний сигнал, до того ж такі жили є більш стійкими до перегинів.

Що стосується оболонки, то вона може бути виготовлена з поліпропілену або полівінілхлориду, а також з поліетилену. Перші два варіанти — матеріали, з яких роблять ізоляцію призначених для внутрішньої прокладки дротів. Другий — більш міцний, з нього роблять оболонку для зовнішніх моделей. Відзначимо, що ізоляція відрізняється стійкістю до високих температур: вона може витримати +140 градусів.

У деяких випадках оболонки мають додаткові властивості:

  • FR — вогнестійкість: в разі загоряння дріт зможе пропрацювати 30-180 хвилин в залежності від стандарту (час вказується в характеристиках).
  • LS — Low Smoke: для таких дротів характерно низьке виділення диму при горінні.
  • ZH — Zero Halogen: при загорянні така ізоляція не виділяє галогенних газів, які шкідливі для людини.

Спеціалісти EServer нагадують: існують моделі з маркуванням В —  броньованою оболонкою. Як правило, вона посилена сталевим обплетенням.

Спираючись на вимоги мережі до швидкості та якості сигналу, а також з огляду на умови монтажу й експлуатації, ви без зусиль виберете оптимальний лан кабель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *