Викрили незаконні оборудки державних реєстраторів, які позбавили понад 80 селян права власності на земельні ділянки

Викрили незаконні оборудки державних реєстраторів, які позбавили понад 80 селян права власності на земельні ділянки

Житомирщина.

На Житомирщині викрито незаконні земельні оборудки державних реєстраторів, які позбавили понад 80 сельчан права власності на 370 га землі. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури області. 

“Коростишівська місцева прокуратура здійснює публічне обвинувачення у справі за фактом зловживання державним реєстратором своїми повноваженнями при наданні публічних послуг, за ч. 1 ст. 365-2  КК України.

Установлено, що державний реєстратор Малинської міської ради, зловживаючи своїми повноваженнями на користь юридичних осіб, незаконно здійснив реєстрацію у Реєстрі прав власності на нерухоме майно про набуття права оренди приватним товариством земельних ділянок загальною площею 350 га, що на території Климентіївської сільської ради  Баранівського району.

Такими протиправними діями обвинувачений позбавив 73 власників земельних ділянок права розпоряджатися своїми наділами. Крім цього, позбавив такого права і законного орендаря сільгоспугідь, який обробив землю, засіявши сільськогосподарськими культурами вартістю 1,7 млн грн.

Наразі справу розглядає Малинський районний суд”, – йдеться у повідомленні.

Коростишівська місцева прокуратура скерувала до суду ще один обвинувальний акт щодо державного реєстратора однієї із сільських ради Малинського району, який вчинив аналогічні незаконні оборудки із земельними паями сельчан.

Досудовим розслідуванням установлено, що цей ділок від землі незаконно, за підробленими документами, зареєстрував у Реєстрі прав власності на нерухоме майно за приватним товариством право оренди 21 га землі вартістю 267 тис грн, що на території Морозівської сільської ради Малинського району.

Унаслідок зловживань державного реєстратора 8 власників земельних паїв позбавлені можливості розпоряджатися своїми земельними ділянками.

Справа скерована до Малинського районного суду та прийнята до провадження.

Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді обмеження волі до 3 років з позбавленням права займати певні посади до 10 років.

Нагадаємо, СБУ викрила оборудку з сільськогосподарськими угіддями площею понад тисячу гектарів. Голові садівничого товариства, який взяв1600$ за земельну ділянку у Буках, “світить” 7 років тюрми.

 

Leave a Comment