Виставку героїв поліського краю побачили на ювілейному фестивалі «Бандерштат» (ФОТО)

Виставку героїв поліського краю побачили на ювілейному фестивалі «Бандерштат» (ФОТО)

На захід приїхала рекордна кількість гостей.

У вихідні в Луцьку відгримів ювілейний 10-й фестиваль «Бандерштат», який ще називають «фестивалем українського духу». Протягом трьох днів гості насолодилися морем емоцій, якісної музики, спілкування і розваг.

Савченко

За підрахунками організаторів, цьогоріч на фестиваль завітали  9 тисяч людей, що стало рекордом у порівнянні з минулими роками. До Луцька з’їхалися з усіх куточків України та з-за кордону –  Ізраїлю, Франції, США, Польщі, Білорусії, Росії. У наметовому містечку розмістилося близько 2600 наметів. На літературних ранках свої твори зачитували Христина  Халімонова, Заза Пуалішвілі, Сергій  Жадан, Олексій Чупа та Богдан  Логвиненко. Особливо багато люду прийшло послухати нові вірші Жадана зі збірки «Тамплієри», яку видадуть 23 серпня.

Брутто

Три дні із головної сцени публіку запалювали такі відомі гурти та виконавці, як «Карна», «Epolets», «Brutto», «O`torvald», «Тартак», Джамала та ін. На тихій акустичній сцені зіграли «Piano Extremist», Арсен Мірзоян, «Tik TU» та ін.

Веремій

Вночі бандерштатівці дивилися патріотичне та інформативне кіно на майданчику Bander Night. Відвідувачі могли поспілкуватися з відомими українськими культурними та громадськими діячами, щоправда політиків слухали неохоче.

Марина

«Фестиваль «Бандерштат» – позитивне явище, яке неймовірно потрібне в сучасному світі. Я відпочила і тілом, і душею. Організатори – просто молодці: подбали про те, щоб у кожного був свій куточок. Кількість цікавих заходів настільки велика, що іноді буквально розриваєшся між нічним переглядом фільму «Той, що пройшов крізь вогонь» та Арсеном Мірзояном, який співає на тихій акустичній сцені о третій години ночі. Три дні виключно української мови та музики – релакс для моїх вух після шумного Києва», –розповіла про свої враженнями киянка Марина.

Жит виставки

Завітала до «Бандерштату» і делегація із Житомира, аби презентувати дві інформативні виставки про сьогодення та минуле героїв поліського краю. До складу делегації увійшли житомирські журналісти та активісти. Цьогоріч житомирська делегація привезла на «Бандерштат» дві виставки – фото з АТО колеги-журналіста Олександра Крижанівського та світлини націоналістів, які зробили вагомий внесок для становлення державності й піднесення українського духу на Житомирщині та в Україні загалом. Виставку люб’язно надав житомирський активіст Ілля Грицанюк.

З одним із Братів Гадюкіних

«Ми ставили за мету показати, що Житомирщина — це патріотичний край, який має ким та чим пишатися. Люди, які поспішали розважитись, усе ж зупинялись, щоб роздивитися світлини. Особливо здивувала зустріч із онуком відомого українського політичного та культурного діяча Августина Волошина, який запитав, чи є серед експонатів виставки згадка про його дідуся-націоналіста. Загалом фестиваль приємно здивував, адже завжди тішить душу, коли разом збирається стільки патріотично налаштованого люду, а зі сцени лунають українські пісні відомих гуртів. Величезний респект організаторам за ідею фестивалю без спиртного та пропагування тверезого способу життя», – зазначила керівник житомирської делегації на фестивалі «Бандерштат» Марія Шомко.

Джамала головна сцена
Наметове мыстечко Спортивны розваги

Нагадаємо, у Житомирі відбудеться фестиваль «Корольов-fest». Організатори пообіцяли, що захід пройде без алкоголю. Біля кінотеатру «Жовтень» облаштують арт-майданчик.

Автор фото: Олег КЛИМЧУК.

Leave a Comment