Якість води у деяких школах Житомирщини не покращується роками

Якість води у деяких школах Житомирщини не покращується роками

Житомирський обласний лабораторний центр.

 

У Житомирській області у частині закладах освіти вода не відповідали стандартам за вмістом нітратів, заліза та мікробіологічним показникам. Якість води у низці закладів не покращується протягом ряду років. Про це повідомили у ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр”.

“З метою визначення якості водозабезпечення, спеціалістами відділів і відділень ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» було здійснено 690 моніторингових обстежень закладів освіти під час яких відібрано і досліджено 1374 зразки води, із яких 279 (20%) досліджених проб не відповідали стандартам за вмістом нітратів, заліза та мікробіологічним показникам.

Викликає занепокоєння те, що якість води у низці закладів не покращується протягом ряду років. Найбільша кількість відібраних зразків води у школах Попільнянського  району не відповідає санітарним вимогам за фізико-хімічними показниками, із 24 досліджених проб води у 12 виявлено понаднормовий вміст заліза, нітратів тощо (Попільнянський ліцей, Новоселицька, Саверецька, Миролюбівська, Попільнянська, Строківська, Ходорківська, Макарівська, Романівська, Корнинська, Кам’янська школи, Андрушківський ліцей).  А у Ружинському районі із 26 проб води не відповідає санітарним нормам 21 проба, що складає 80,7% за рахунок жорсткості, заліза, нітратів (Білилівська і Ружинська гімназії, Бистрицька, Зарудинецька, Вчорайшенська, Роставицька, Чорнорудська 1-3 ст.; Чорнорудська 1-2 ст., Голубівська, Немиренецька, Огіївська, Крилівська, Городоцька, Бистріївська, Зарічанська, Прибережненська, Верхівнянська, Березянська, Вербівська, Ягнятинська, Топорівська школи).

За бактеріологічними показниками найбільше відхилень зареєстровано у школах Хорошівського району 44% (ЗОШ сіл Сколобів, Дворище, Грушки, Рижани, Зубринка, Краївщина, Паромівка, Давидівка), 36,8% в Олевському районі (школи сіл Перга, Андріївка, Калинівка, Сарнівка, Майдан, Сердюки, Зольня, Кам’янка, Замисловичі, Болярка, Жубровичі, Корощино, Пояски, № 1 Білокоровичі), що свідчить про наявність у дослідженій воді умовно-патогенних мікроорганізмів”, – йдеться у повідомленні.

Не кращі результати дослідженої води в низці шкіл Овруцького, Хорошівського, Радомишльського, Баранівського, Коростишівського районів.

Нагадаємо, нітрати у питній воді та недовкладання продуктів: в області перевірили школи та садочки. У школах області знайшли порушення, які призводять до хвороб зору серед школярів.

 

 

Leave a Comment