В обласній лікарні відкрили реанімаційні відділення, на які витратили 23 мільйони гривень

В обласній лікарні відкрили реанімаційні відділення, на які витратили 23 мільйони гривень

ФОТО.

У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 16 вересня відкрили відділення анестезіології та інтенсивної терапії №2 та відділення інтенсивної терапії для післяопераційних хворих №2. Про це повідомила пресслужба обласної ради.

“Кожне із створених відділень має окрему реанімаційну залу на сім лікарняних ліжок, а відділення анестезіології та інтенсивної терапії №2 – ще й палату інтенсивної терапії на одне ліжко для лікування пацієнтів з гострою нирковою недостатністю устатковану апаратом штучної нирки. В реанімаційних залах встановлені сучасні апарати штучної вентиляції легенів експертного класу, які здатні працювати в інтелектуальному режимі і на підставі оцінки стану хворого, характеру ураження легенів та дихальних шляхів автоматично обирати оптимальний режим вентиляції”, – йдеться у повідомленні.

У відділеннях реалізована концепція «чисте приміщення». Тут стіни покриті спеціальними медичними панелями з особливим антисептичним заповнювачем герметизованим силіконом, а підлога – синтетичним покриттям стійким до антисептичних розчинів. Все це унеможливлює накопичення так званої внутрішньолікарняної інфекції. Реанімаційні зали устатковані відеокамерами, що дозволяє при необхідності завідувачу відділення, заступникам головного лікаря з медичної частини та з хірургічної допомоги цілодобово в режимі on line візуально, в т.ч. через мобільний телефон, контролювати роботу медичного персоналу з пацієнтами.

Даний проєкт реалізовувався на умовах на умовах співфінансування обласним бюджетом та Державним фондом регіонального розвитку. Були виділені кошти у розмірі 23 мільйонів гривень, необхідних для проведення реконструкції відповідних приміщень та придбання технологічного обладнання і потрібної медичної апаратури. За неповних 4 роки було зроблено капітальний ремонт 8 відділень, були відкриті нові відділення, яких раніше не було.  Загалом в обласну лікарню вкладено понад 200 мільйонів гривень.

Нагадаємо, в обласній дитячій клінічній лікарні аудитори виявили порушень майже на півмільйона гривень. У двох житомирських лікарнях відкриють Школи Супергероїв.

 

Leave a Comment