З початку року понад 16 000 жителів області оформили українські паспорти у формі #ID-картки

З початку року понад 16 000 жителів області оформили українські паспорти у формі #ID-картки

У минулому році такою послугою скористалися 51 тисяча 200 осіб.

Жителі Житомирщини продовжують активно оформлювати українські паспорти у формі #ID-картки та користуватися перевагами електронного документа у повсякденному житті. З початку року в області таких паспортів оформили більше 16 тисяч громадян. Про це повідомили в управлінні ДМС у Житомирській області.

З початку року в області таких паспортів оформили більше 16 тисяч громадян, у минулому році такою послугою скористалися 51 тисяча 200 осіб.

“Перевагами даного паспорта є те, що це повноцінний і самодостатній документ, який посвідчує особу і підтверджує громадянство без подання будь-яких додаткових документів, оформлюється 10 або 20 робочих днів.

Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність від підроблення, #ID-картка містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати.

Підтверджувати місце реєстрації #ID-картка не повинна. Відповідно до роз’яснення Національного банку України, #ID-картка жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими послугами. Банки можуть встановлювати місце проживання або перебування особи на підставі, у тому числі, інформації, одержаної від громадянина та засвідченої його власним підписом”, – йдеться у повідомленні.

За допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), що вноситься на безконтакний електронний носій #ID-картки можна користуватись електронними послугами та сервісами, які наразі активно впроваджуються в Україні. Зокрема, за допомогою мобільного застосунку «Дія» електронний варіант #ID-картки доступний у смартфоні у будь-який час.

Нагадаємо, з 28 травня для громадян нашої держави розпочато надання адміністративної послуги з оформлення паспорта громадянина України при досягненні особою 14-річного віку з одночасним присвоєнням їй реєстраційного номера облікової картки платника податків. І ця послуга для громадян, хто оформлює #ID-картку вперше – є безкоштовною.

 

Leave a Comment