За добу до травмпункту через ожеледицю поступають в середньому 20-25 житомирян

За добу до травмпункту через ожеледицю поступають в середньому 20-25 житомирян

Це низький показник.

Наразі за добу до травмпункту ЦМЛ № 1 міста Житомира з травмами через ожеледицю поступає в середньому 20-25 пацієнтів. Про це повідомили у прес-центрі охорони здоров’я облдержадміністрації.

Це низький показник, адже були роки просто катастрофічні, коли при тотальній ожеледиці і льодовому дощі до травмпункту привозили по 120 людей з різними важкими переломами. За словами в.о. завідуючого травматологічного відділення ЦМЛ № 1 Дмитра Гаєвського, найбільше травмуються люди працездатного віку, оскільки темпи сучасного життя вимагають все робити швидко і бути дуже активними. Але на вулиці не потрібно поспішати і слід бути дуже уважними.

«Насамперед хочу застерегти людей старшого похилого віку аби під час ожеледиці без нагальної потреби взагалі не виходити на вулицю. Адже переломи у старших людей бувають дуже складні і призводять до тривалого постільного режиму і реабілітації, дороговартісного лікування та інвалідизації. Молоді раджу вдягати взуття на плоскій підошві і головне ходити не поспішаючи, на напівзігнутих ногах, щоб центр ваги тіла був дещо нижчим. Під час падіння потрібно згрупуватися, берегти голову та падати «перекатом», а не плиском. Після падіння, якщо є ознаки пошкодження тіла, рук, ніг, то потрібно негайно звернутися до травмпункту», – розповів лікар.

За його словами, цієї зими найбільше звернень з приводу травм кісток верхніх кінцівок (променева кістка у типовому місці) та гомілково-ступневих суглобів нижніх кінцівок. При переломі променевої кістки (у разі відсутності ускладнень та без потреби в операції) травмована особа перебуватиме на лікарняному до двох місяців.

Нагадаємо, У Попільнянському районі у власній хаті насмерть замерз чоловік.  20 грудня від переохолодження помер чоловік, 1957 року народження, мешканець села Крилівка Ружинського району.

Leave a Comment