За пропозицією Любові Цимбалюк депутати зберегли мільйон на ліки для житомирян

Депутати Житомирської міської ради дослухалися до пропозиції голови фракції «Батьківщина Любові Цимбалюк і вирішили не повертати державі 1 млн грн субвенції на безкоштовні ліки для житомирян.

«Сьогодні на міський бюджет дуже велике навантаження. Коштів на все не вистачає. Рік ще не закінчився і ми не знаємо, скільки жителів міста ще захворіє. Я розумію, що нам почнуть говорити, що коли нам треба буде — нам ці гроші зразу дадуть. Але при тих проблемах, які маємо, віддавати мільйон гривень це як мінімум непатріотично по відношенню до житомирян», – заявила депутат.

Повернути мільйон із понад семимільйонної субвенції запропонувало управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Вона свого часу надійшла місту на забезпечення хворих житомирян безкоштовними ліками. Оскільки обласний центр протягом першого півріччя використав значно менше від запланованого, в облдержадміністрації вирішили частину цих коштів «попросити назад».

«Ця субвенція розрахована на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, хворих на бронхіальну астму та цукровий діабет. У 2017 році ми використали 4 мільйона, 600 тисяч було залишку. Більшість препаратів, які приймають люди із захворюваннями серця, немає у переліку безкоштовних, тому люди купують їх власним коштом», – сказала начальник управління охорони здоров’я міськради Марія Місюрова.

За її словами, за рецептами безкоштовні препарати отримують лише 86 відсотків пацієнтів. Із 65 тис. житомирян, які отримали рецепти на безкоштовні ліки, отримали їх лише 56 тис.

Депутати підтримали ініціативу депутата і вирішили поки не повертати кошти субвенції.

Нагадаємо, що на початку 2017 року область отримала понад 130 млн грн субвенції із державного бюджету. На початок 2018 року держава заборгувала житомирянам 177 млн грн по пільгах та субсидіях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *