За три роки середня заробітна плата лікарів області збільшилася майже вдвічі, а найбільше «виграли» сімейні лікарі

За три роки середня заробітна плата лікарів області збільшилася майже вдвічі, а найбільше «виграли» сімейні лікарі

Ті, які підписують декларації з пацієнтами отримують 12 000.

Середня заробітна плата медичних працівників Житомирщини протягом трьох років збільшилася у майже 2 рази. Найбільше підвищення відбулося завдяки реформуванню першої ланки. Тут різниця складає 3,5 раза. Про це повідомляє управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

“За 2018 рік середня заробітна плата медичних працівників в області склала 5 тис. 596 грн. У розрізі минулих трьох років, зростання оплати праці відбулося на 41%. У 2016 році заробітна плата медиків складала 3 тис. 303 грн, а у 2017-му – 4896 грн. Заробітна плата лікарів суттєво збільшилася за рахунок надання медичних послуг пацієнтам, які підписали декларації з лікарями. Відтак, середня заробітна плата лікарів, які заключили договір з Національною службою здоров’я України та підписують декларації з пацієнтами, за 6 місяців 2018 року становить 12 тис. грн”, – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що станом на лютий 2019 року до системи еHealth в області підключилися 74 заклади, зареєструвалися 834 лікарі, які заключають декларації з пацієнтами.

До слова, подальші збільшення заробітної плати лікарів очікуються у рамках реформування вже вторинної ланки, яке розпочнеться у поточному році, та послідуючого за ним реформування третинного рівня.

2019_02_25_0001
Нагадаємо, житомиряни скаржаться міськраді на низьку зарплату вихователів у дитсадках. На початок року роботодавці області заборгували зарплати більше, ніж торік.

Leave a Comment