Жахлива статистика: 845 жителів області покінчили з життям

За 2,5 років зареєстрували 845 випадків самогубств серед жителів області. Чоловіки вчиняють самогубства частіше, ніж жінки: із загальної кількості наклали на себе руки 697 чоловіків і 122 жінок. Про це «Вголос.zt» повідомили у Головному управлінні Національної поліції в Житомирській області.

За інформацією правоохоронців, найбільше суїцидів жителі області вчиняли шляхом повішення. Було й чимало випадків утоплення, самоушкодження вен на руках та шиї. Рідше самогубці вистрибували з квартир, дахів багатоповерхівок та мостів, які розташовані на території області.

«Упродовж 2015 року на території області зареєстрували 359 фактів самогубств, з яких 306 було вчинено чоловіками, 53 – жінками, 65 – особами похилого віку (60 і більше років) та 5 неповнолітніми. Торік зареєстрували 325 таких фактів. З них 275 випадків – чоловіки, 50 – жінки, 77 – особи похилого віку та 7 – неповнолітніх. З початку 2017 року по 11 липня зареєстровано 161 випадків самогубств. З них 116 суїцидів було вчинено чоловіками, 19 – жінками, 21 – особами похилого віку та 5 – неповнолітніми», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

За словами психологів, причини самогубства можуть бути різними. Зокрема, це залежить від вікової категорії людей та низки індивідуальних чинників.

«Відповідна ситуація викликана кількома ключовими факторами: по-перше, ситуація в країні вкрай складна, як політично, так і економічно, а тому більшість людей відчувають себе у безвиході та вчиняють суїцид як спосіб «втекти від проблем»; по-друге, на чоловіків чиниться страшний гендерний тиск, оскільки вони в нинішніх складних економічних умовах повинні відповідати традиційним соціальним очікуванням та виконувати роль «годувальника», яку виконати важко; і по-третє, варто не забувати, що в країні йде війна, багато військових повертаються з травмованою психікою (особливо молодих), сім’ї, де є загиблі, вимушені переселенці, та й фактично, вся країна перебуває в ситуації постійного стресу та невизначеності», – розповів у коментарі «Вголос.zt» житомирський соціальний психолог, директор Інституту Креативних Інновацій Андрій Сочинський.

Нагадаємо, протягом останніх 2,5 років з житомирського підвісного мосту, що у парку Гагаріна, стрибнули 14 самогубців.  Найпоширенішими причинами є сварки з рідними, ревнощі, образа, невиліковна хвороба, зловживання алкоголем та інші негаразди в особистому і сімейному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *