Житомир не скорочуватиме мережу лікарень через госпітальні округи, – заступник міського голови

Житомир не скорочуватиме мережу лікарень через госпітальні округи, – заступник міського голови

У мерії пообіцяли, що скорочень у лікарнях не буде.

Медична реформа, яку у нинішньому році проводять в Україні, не призведе до скорочення медпрацівників. А мережа лікарень повністю збережеться. Про це «Вголос.Zt» розповів заступник міського голови Матвій Хренов.

«Житомир буде центром госпітального округу. І ми зберігаємо повністю мережу закладів, на які буде збільшене навантаження. Адже до нас приєднається ще Житомирський район. Ті потужності, які в нас є, дозволяють його обслуговувати. Навпаки, нам доведеться збільшувати штати, тому що буде більше навантаження», – сказав заступник мера.

За його словами, у міській раді також очікують збільшення фінансування. З 2018 року держава має платити лікарям за надання послуг, а не фінансувати заклади охорони здоров’я.

Попри те, що останні кілька років держава не виконує свої зобов’язання по фінансуванню освітніх та медичних закладів, у мерії сподіваються, що з наступного року ситуація зміниться.

«Це концептуальна реформа. Вона має бути проголосована вже у цьому місяці у Верховній Раді. Дійсно, є величезна проблема із недостатнім фінансуванням медицини державою. Її треба вирішувати. Але це рівень Міністерства охорони здоров’я і закону», – додав Матвій Хренов.

Нагадаємо, що у 2017 році на зарплату лікарям не вистачає понад 60 млн грн. Стало відомо, де у області будуть госпітальні округи.

Leave a Comment