Житомир збирається просити ВРУ визнати факти етноциду, організованого поляками проти українського населення

Житомирська міська рада збирається направити звернення Президенту України Петру Порошенку, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману та голові Верховної Ради України Андрію Парубію щодо Резолюції Сейму Республіки Польща про визнання подій 1943-45 років на Волині геноцидом. Відповідний текст звернення підготував депутат міської ради Олег Черняхович.

За інформацією автора звернення, Інститут національної пам’яті Польщі довгі роки за кошт державного бюджету «рив землю» аби роздмухати майже забутий конфлікт до рівня вселенської катастрофи. Зрештою, 22 липня 2016 року польський Сейм поквапливо приймає юридично абсурдне та історично необґрунтоване рішення, в якому звинувачує українців у геноциді.

«На жаль, польський політикум та частина суспільства досі інфіковані вірусом польського імперіалізму та великодержавного шовінізму, щодо, на їх думку, тимчасово втрачених «східних кресів». Звідси – й хворобливі термінології та хитромудрі формулювання на кшталт «геноцид проти мешканців Другої Речі Посполитої», вжиті польською стороною в офіційному документі, які свідомо викривлюють тогочасну дійсність. Польські політики вдаються до маніпуляцій і посилаються на сфабриковані факти, які не відображають справжньої картини подій на Волині та у Західній Україні в роки Другої світової війни. Вони нав’язують власну версію подій, яка покликана дискредитувати право українців на власну державу. Головними і єдиними винуватцями тих страшних волинських подій призначено українських націоналістів. Армія Крайова ж, яка причетна до масового вбивства українців, офіційно визнана Варшавою героями-борцями за свободу і незалежність Польщі під час Другої світової війни», – йдеться у тексті звернення, який подається на кількох сторінках.

Якщо ж на сесії міської ради затвердять звернення, то  житомирські депутати будуть вимагати від Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Андрія Парубія – перестати замовчувати порушені питання і на державному рівні дати адекватну відповідь звинуваченням українців у геноциді. А від Верховної Ради України – ухвалити рішення, в якому:

– визнати факти етноциду (масових етнічних чисток), організованого поляками проти українського населення на території Західної України, Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Надсяння з метою зміни етнічної карти регіону;

– засудити переселенську операцію «Вісла» як приклад репресивної політики Польщі;

– засудити багатовікову колоніальну, загарбницьку політику польської держави Річ Посполита, яка прагнула не допустити права української нації на самовизначення та здійснювала політику національного і соціального гноблення;

– закликати польську сторону вибачитися перед українцями та будувати відносини на принципах рівноправності, примирення та порозуміння, а не на перекручуванні і замовчуванні історичних фактів.

Від Уряду України – розглянути питання щодо:

– фінансування з державного бюджету України програм щодо історичних та експертних досліджень питань українсько-польських відносин та збереження української національної пам’яті;

– фінансування з державного та місцевих бюджетів досліджень, пов’язаних із польсько-українською історією;

– створення Експертної групи з істориків та громадських діячів щодо пошуку польсько-українського порозуміння;

– належного реагування на прояви ксенофобії щодо українців на території інших країн, зокрема у Польщі;

– проведення належної інформаційної політики у питаннях висвітлення в інших країнах правдивої історії української національно-визвольної боротьби у ХХ столітті.

Нагадаємо, відповідно до рекомендацій міської комісії з топоніміки щодо надання назв кладовищам міста (діючим та закритим) та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада планує перейменувати Польське у Католицьке кладовище, Єврейське кладовище у Юдейське, Російсько – Вільське кладовище стане Вільським, Смолянське цивільне кладовище – Смолянським православним кладовищем, з назви «Російсько-Вільське військове кладовище» приберуть слово «російське».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *