Житомирська мерія штрафуватиме газівників за встановлення лічильників на будинках

Справжній конфлікт виник між Житомирською міською радою та ПАТ «Житомиргаз». Причиною тому стали лічильники, яке підприємство почало встановлювати на будинках міста. Міський голова Житомира присвятив 3 березня цьому цілу прес-конференцію. На думку Сергія Сухомлина та управління державного архітектурно-будівельного контролю, ці дії газівники мали погодити із міською радою.

Після того, як у ПАТ «Житомиргаз» встановили 118 лічильників на будинках Житомира, міське управління ДАБК (держархбудконтролю) виписало штраф підприємству. Адже, мотивують свої дії в управлінні, жодних дозволів «Житомиргаз» ані у мерії, ані у об’єднань співвласників багатоквартиних будинків не отримували.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин вважає, що лічильники газу треба встановлювати. Однак робити це потрібно у квартирах, а не на будинках.

«Від ОСББ надходять масові звернення щодо збільшення плати за газ. До встановлення лічильника на будинок родина, яка проживає у звичайній “хрущовці”, платила за 14,7 кубометрів газу. А вже після його встановлення, платить за 107», – сказав Сухомлин.

У мерії стверджують, що ані декларацію на початок робіт щодо встановлення лічильників, ані документів на введення їх в експлуатацію на підприємстві не отримували. Тепер у міській раді хочуть, щоб «Житомиргаз» сплатив понад 300 тис. грн штрафу по одному із 118 будинків, де встановлені такі лічильники. Оскільки дозвільних документів підприємство у міськраді не отримувало — їх дії Сухомлин вважає незаконними.

Тим часом, ще у квітні 2016 року профільний заступник міського голови Житомира Олександр Фещенко у відповіді на лист облдержадміністрації звітував про те, що усім власникам та балансоутримувачам будинків «проведено необхідні інформаційні роз’яснення» щодо даного питання.

Більше того, у грудні 2016 року саме Фещенко давав відповідь на звернення ПАТ «Житомиргаз» та жительки Житомира щодо встановлення газових лічильників на будинки. У ньому заступник міського голови зазначив, що жодних порушень з боку підприємства немає. А житомирянці порадив або полюбовно вирішувати всі питання з ПАТ «Житомиргаз», або звертатися до суду.

Нагадаємо, що “Житомиртеплокомуненерго” хоче зменшити борг за газ до 70 млн. грн. У мерії хочуть, щоб “Житомиргаз” надавав інформацію про якість газу.

     

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *