Житомирська міськрада просить передати газові мережі у комунальну власність

Депутати Житомирської міської ради звернулися до Кабінету Міністрів України щодо передачі газових мереж у комунальну власність. Такий документ прийняли на позачерговій сесії 11 січня 2021 року.

«Підставою для цього стало чергове підвищення тарифу на газ з 1 січня 2021 року. Більшість цих мереж будувалися коштами підприємств Житомира, а в приватних секторах — за гроші житомирян і згодом передані облгазам», ‒ аргументував міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Голова фракції «Сила і Честь» у міській раді Любов Цимбалюк заявила, що таке рішення однозначно потрібне. Однак, на її думку, воно більше політичне, аніж господарське.

«Потрібно прорахувати, що від цього виграють житомиряни або в яку чергову кабалу ми їх втягуємо. Для цього потрібні прорахунки і як мінімум присутність на сесії представника «Житомиргазу», ‒ зазначила Цимбалюк.

За її словами, депутати можуть звернутися до Служби безпеки України із проханням витребувати у «Житомиргазу» обґрунтування та розрахунки тарифів. Її колега по фракції Іван Мартинчук запропонував направити подібне звернення до Антимонопольного комітету України. «За» документ проголосував 31 депутат міської ради.

Нагадаємо, що минулого разу житомирська мерія просила «Житомиргаз» передати їй газові мережі у 2017-му році. У лютому 2020-го року депутати Житомирської міської ради звернулися до Президента України через тарифи на газ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *