Житомирська міськрада придумала, як по-новому «дотувати» ТТУ

Житомирська міськрада придумала, як по-новому «дотувати» ТТУ

Сума співпадає із вартістю 20 нових автобусів.

Житомирська міська рада у 2018 році вирішила змінити принцип, за яким надається фінансова підтримка трамвайно-тролейбусному управлінню. Раніше з бюджету підприємству просто виділяли кошти, яких не вистачає. Тепер надаватимуть трансферт, який покриватиме різницю між потребою та фактичними заробітками. Відповідний проект рішення виконкому оприлюднили на сайті міськради.

«Погодити укладання договору про організацію здійснення перевезень пасажирів міським електричним транспортом шляхом надання трансфертів перевізнику між виконавчим комітетом міської ради в особі міського голови Сухомлина С.І. та комунальним підприємством «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради», – йдеться у документі.

Згідно із проектом рішення, протягом 2018 року міська рада за угодою перерахує КП «Житомирське трамвайно-тролебусне управління» 64 млн грн. Ця сума абсолютно ідентична вартості автобусів, які комунальне підприємство має у лізинг придбати цього року. Однак на самому підприємстві запевняють, що це співпадіння.

«Так просто співпало. Кошти, які перераховуватиме міськрада, це різниця між вартістю перевезень та доходами, отриманими підприємством», – сказав директор КП «Житомирське ТТУ» Андрій Нечуйвітер.

За його словами, цей трансферт не є компенсацією за різницю в тарифах і мова йде не про пільгові категорії населення.

Нагадаємо, що Житомирське ТТУ придбає шини для тролейбусів на суму у понад 2 млн грн. За обслуговування та використання валідаторів у ТТУ заплатять КП «Житомиртранспорт» понад 768 тис. грн.

Leave a Comment