Житомирські комунальники розповіли, чому крига на дорогах застала їх зненацька

Житомирські комунальники розповіли, чому крига на дорогах застала їх зненацька

Очікували на сніг.

На комунальному підприємстві «Управління автомобільних шляхів» виявилися не готовими до появи криги на дорогах. Про це у коментарі «Вголос.Zt» розповів директор підприємства Сергій Янушевич.

«Підвела «небесна канцелярія». Згідно із прогнозами синоптиків, ми очікували на сніг і були готові до його прибирання. Однак так сталося, що пройшов дощ, вдарив мороз і дороги та тротуари понамерзали», – сказав Янушевич.

За його словами, підприємство спрацювало оперативно — вже близько 08:00 більшість головних магістралей були розчищені.

«Що стосується тротуарів, то тут не всі КВЖРЕПи спрацювали оперативно. Більшість із них, які є підрядниками з прибирання тротуарів, вийшли працювати вранці. Однак деякі забарилися, тому утворився колапс», – продовжив директор КП «УАШ».

Загалом підприємство, на думку Сергія Янушевича, готове до погодних примх. Повну «мобілізацію» планують здійснити до 4 грудня. Цього року в арсеналі комунальників з’явилося ще 2 одиниці техніки, тому на підприємстві очікують, що легше впораються зі снігом.

«Минулого року підприємство спрацювало на тверду «четвірку». Цього року є всі шанси покращити свої результати», – сподівається керівник «Управління автомобільних шляхів».

Станом на 26 листопада, піщано-сольову суміш для посипання доріг вже заготовили. Бішофіту у цьому році додатково не купували. На підприємстві з минулого року лишилося 45 тонн цієї речовини. Нею планують посипати тротуари. Окреме «ноу-хау» комунальників — рідкий бішофіт. Його збираються розпилювати на стежки та доріжки.

«Працівники нашого підприємства власноруч зібрали спеціальну конструкцію для розпилювання рідкого бішофіту. Судячи з прогнозів синоптиків, невдовзі матимемо нагоду випробувати цей прилад», – розповів Сергій Янушевич.

Нагадаємо, що у КП «УАШ» Житомирської міської ради оголосили тендер на закупівлю обладнання для розкидання піску. У вересні підприємству не вистачало на закупівлю піску та солі понад 4,5 млн грн.

Leave a Comment