Житомирські лісівники порахували, скільки виростили сіянців

Житомирські лісівники порахували, скільки виростили сіянців

Левову частку в загальній кількості займають сосна та дуб.

У підприємствах  Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства завершили  інвентаризацію  сіянців, вирощених в розсадниках та теплицях. Іншими словами лісівники провели  облік наявного садивного матеріалу окремо по кожній породі з урахуванням виду та віку. Загалом майже 41 мільйон сіянців виростили житомирські лісівники. Про це повідомила прес-служба обласного управління.

«Отож, спеціально створені комісії підрахували, що в лісгоспах вирощено понад 32 мільйони стандартних  сіянців хвойних порід, 8,5 мільйона –  листяних  та 382  тисячі  – чагарникових.  Левову частку  в загальній кількості займають сосна та дуб,  решта –   ялина, модрина, ясен, береза вільха тощо», – йдеться у повідомленні.

Паралельно встановлювалася  і якість сіянців. Адже для висаджування на лісові ділянки придатні лише ті, які відповідають чинному стандарту за висотою , розвиненістю кореневої системи, наявністю верхівкової бруньки. Для цього кожну рослинку  порівнюють з сіянцем-еталоном. Ті ж , які не пройшли «відбір» – залишаються на дорощування.

Разом з тим, інвентаризації підлягали і лісові культури. Із проінспектованих 14,2 тисячі гектарів лісопосадок – майже 6 тисяч гектарів мають І клас якості, понад 7 тисяч гектарів – ІІ клас якості, решта – ІІІ клас якості. Разом з тим, понад 2 тисячі гектарів культур потребують доповнення – далося взнаки посушливе літо. Приживлюваність лісових культур становить майже  90%.

Майже 4 тисячі гектарів лісових культур стали «дорослим» лісом  – саме таку площу переведено у вкриті лісовою рослинністю землі те передано в експлуатацію.

Нагадаємо, майже 700 тисяч новорічних ялинок виростили лісівники Житомирщини. Словечанські лісівники придбали квадрокоптер, щоб попереджати пожежі.

Leave a Comment