Житомирські пенсіонери не проти, щоб проїзд у тролейбусах подорожчав

Житомирські пенсіонери не проти, щоб проїзд у тролейбусах подорожчав

У міській раді відбулися громадські слухання.

У Житомирі в приміщенні міської ради 11 серпня відбулися громадські слухання з приводу подорожчання проїзду в електротранспорті до трьох гривень. Участь в обговоренні узяли пенсіонери, представники трамвайно-тролейбусного управління та керівництво міської ради.

За словами директора КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Андрія Нечуйвітра, підняття вартості проїзду є необхідною умовою, оскільки піднялася вартість електроенергії, за яку вони сплачують. Крім цього, вони хочуть підвищити зарплатню водіям.

«Я вам скажу таку статистику: на сьогоднішній день на ТТУ працює 180 водіїв. При цьому нам не вистачає приблизно 10% – це десь 17-20 чоловік для того, щоб забезпечити графіки, які існують. Для того, щоб решта водіїв не розбіглася, потрібно підняти заробітну плату. На сьогоднішній день, заробітна плата водія третього класу складає від 5 тисяч. З цього місяця ми плануємо підняти зарплату мінімум до 7 тисяч гривень. Це при нормі у 165 годин в місяць без переробітку. Таким чином, ми думаємо, що нам вдасться залучити до навчання водіїв, цей процес продовжиться 5 місяців, бо за один місяць вивчитися нереально. Крім цього, нас позбавили пільг за електроенергію цього року. Ми сплачуємо у два рази більше, ніж платили у попередньому році», – сказав Нечуйвітер.

Пенсіонери підтримали пропозицію підвищення вартості проїзду та висловили свої вимоги до працівників ТТУ та міської влади.

«Шановні, я в певній мірі погоджуюсь із трьома гривнями при умові, що ТТУ наведе порядок у русі тролейбусів. А саме: щоб у вечірній час були тролейбуси, особливо по вулиці Київській, щоб вони не ходили «пачками», а точно по графіку. ТТУ треба продумати питання графіків так, щоб не виходило, що п’ятнадцятий тролейбус виїжджає, а за ним їде одиниця напівпорожня, бо попередній тролейбус забирає пасажирів. Тепер друге: якість обслуговування. Щоб тролейбуси були чисті, щоб людина могла сісти у чистому одязі на чисте сидіння. Я погоджуюсь на три гривні при умові покращення роботи самого ТТУ», – наголосив житомирянин Павло Антонюк.

Остаточне рішення піднімати вартість проїзду чи ні прийме найближче засідання виконавчого комітету міської ради.

Нагадаємо, що нещодавно підняли вартість проїзду у маршрутках по п’яти гривень. Проїзд у житомирському тролейбусі може подорожчати вже після наступного виконкому.

Автор фото: Дмитро САВЧЕНКО.

Leave a Comment