Житомирські прикордонні собаки побували в АТО (ФОТО)

У Житомирському прикордонному загоні служить близько 40 собак. Всі вони були учасниками антитерористичної операції на Сході. За першу половину цього року чотирилапі рятівники виявили близько 40 людей під завалами. А також, майже 20 кг наркотичної речовини, 60 одиниць зброї і 15 кг вибухової речовини.

IMG_4813

«Кожна собака заслуговує собі авторитет на держкордоні. Найпопулярніші породи для служби у нас – дратхаари, німецькі вівчарки, фокстер’єри, лабрадори. Навчаються наші собаки у кінологічному центрі, що у Великих Мостах Львівської області. Після закінчення основного навчання, вони проходять тренування на базі прикордонних загонів регіональних управлінь. Періодично їх направляють на підвищення кваліфікації, де собака повинна пройти тестування, щоб продовжити службу», – розповів начальник кінологічної служби штабу Житомирського прикордонного загону 1495, капітан Павло Пружківський.

IMG_4867

Прикордонних собак поділяють на спеціальних і пошукових. Спеціальні пси – невеликих порід. Зокрема, це фокстер’єри. Вони шукають зброю, наркотики, вибухові речовини. Зазвичай працюють у пунктах пропуску людей та вантажів. Розшукові чотирилапі помічники спеціалізуються на пошуку і затриманні порушників державного кордону.

IMG_4869

Наш знайомий – прикордонний песик Жара – маленький, але заробив собі авторитет значними справами. Він знаходив зброю, наркотики, виявляв вибухові речовини на блокпостах.

А німецька вівчарка Сейда у зоні АТО, під завалами, допомогла розшукати десятьох людей.

«Головне для собаки – це нюх. Найкращий вік для навчання – від шести місяців до трьох років. Собак навчають у ігровій формі, тому важливо, щоб тварина була молодою та грайливою. У грі використовують м’ячик або інший апортувальний предмет. Для того, щоб його отримати, пес шукає запах, який ставить перед ним кінолог», – додав капітан Пружківський.

Тварина вивчає запах наркотичної речовини і запам’ятовує його, бо за це отримує м’ячик. Те, що собакам дають наркотики, щоб їх зробити залежними – міф, принаймні у Великомостівському кінологічному центрі.

На відміну від людей – собаки не бояться артилерійського обстрілу, вибуху снарядів. За період служби на Сході країни, пси набагато краще адаптувалися до умов війни, ніж люди. Ні один прикордонний пес не загинув, але був випадок, коли чотирилапий товариш після служби повернувся із зони АТО без господаря.

Нагадаємо, у Житомирі, 25 червня, відбувся показовий виступ собак, присвячений Дню кінолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *